PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

ASTRA Szczecin - siedziba na Wyzwolenia 85

ASTRA Szczecin - Szkoła Tańca

Dodano: 2013-10-04 | 17:21:04


Zakładając Szkołę Tańca ASTRA - wspomina Jacek Porazik - nie robiłem biznes planu, nie rysowałem struktur organizacyjnych ... po prostu marzyłem, tak bardzo, że nie mogło się nie udać.


I udało się!

Szkoła Tańca ASTRA w Szczecinie działa już ponad 25 lat. Prezydent miasta Szczecina Pan Piotr Krzystek w liście gratulacyjnym napisał: "Szkoła Tańca Astra od dwóch dekad rozsławia Szczecin na parkietach i arenach całego świata, stając się niekwestionowanym ambasadorem kultury i sportu naszego miasta."

Obecnie ASTRA Szczecin to cztery profesionalne centra taneczno-szkoleniowe w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim oraz Wałczu. To - łącznie - dziewięć profesjonalnych sal tanecznych o niepowtarzalnym klimacie.


ASTRA Szczecin - pary sportowe

ASTRA Szczecin - Szkoła Tańca

Główna siedziba Szkoły Tańca ASTRA mieści się przy Alei Wyzwolenia 85. Budynek ten ma bogatą historię:

Historia budynku


Filia Szkoły Tańca ASTRA na Prawobrzeżu Szczecina przy ulicy Struga:


Astra jest organizatorem znaczących imprez o wymiarze sportowym, edukacyjnym i kulturalnym. Niektóre z nich odbywają się w klimacie kameralnych koncertów i warsztatów tanecznych, inne mają zasięg ogólnopolski i międzynarodowy - jak cykliczny festiwal o randze międzynarodowej EURO DANCE FESTIVAL.


Gośćmi turniejów i festiwali tańca organizowanych przez Astrę Szczecin na przestrzeni minionych 25 lat byli znakomici tancerze, którzy aktualnie należą do czołówki światowej, jak chociażby Michał Malitowski, czy też trenerskiej - Iwona Golczak, a także twórca warszawskiej marki Egurrola Dance Studio - Agustin Egurrola i Joanna Szokalska, czy eksperymentujący z tańcem na deskach teatralnych Przemek Wereszczyński.


Poprzez zaangażowanie i pracę wielu osób stworzono w Szczecinie profesionalną firmę opartą na przesłaniu prof. Mariana Wieczystego "Tańczyć może każdy". Wizytówką Astry Szczecin wciąż pozostaje taniec sportowy "Astra Sport", gdzie od przeszło dwudziestu lat nieprzerwanie pary zdobywają najwyższe trofea w rywalizacji sportowej (44. medale zdobyte na Mistrzostwach Polski, finałach Mistrzów Świata i Pucharu Świata) nie uwzględniając mnóstwa medali zdobytych na turniejach punktowych i turniejach rangi Grand Prix.

Nie sposób wymienić tu wszystkich sukcesów par "Astry Sport" osiągniętych na przestrzeni minionych lat, wymieniamy kilka z nich - tych mistrzowskich:
 • Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk - Professional Rising Star Ballroom - III miejsce
  (Blackpool Dance Festival, Anglia 2013)

 • Włodzimierz Ponto & Monika Ponto - II Wicemistrzowie Polski Senior II Standard
  (Mistrzostwa Polski PTT i FTS Zielona Góra 2013)

 • Adrian Kopczyński & Sara Michaliszyn - Mistrzowie w tańcach latynoamerykańskich
  (Mistrzostwa Polski PTT i FTS 2007)

 • Damian Pawłowski & Marika Ostrowska - trzykrotni złoci medaliści Junior II: St / La / 10 tańców
  (Mistrzostwa Polski PTT i FTS 2004),

 • Marcin Kalitowski & Agata Andrys - finał Pucharu Świata Węgry 2001

 • Marcin Kalitowski & Agata Andrys - finał Mistrzostw Świata Amatorów Helsinki 2000
zaś do lektury wszystkich osiągnięć zapraszamy na stronę Astry Szczecin.

Z roku na rok coraz większą rolę w Astra Szczecin odgrywają flagowe zespoły taneczne "Astra Dance Mix", "Astra Rewers" i "Intermix" zdobywające już pierwsze wyróżnienia na przeglądach regionalnych i wojewódzkich.

Marcin Kalitowski - artysta

Kącik Galerii NIEtanecznej

Mało kto wie, że związany z Astrą Szczecin znakomity tancerz Marcin Kalitowski jest także artystą - grafikiem. Jego prace "w długopisie" można oglądać w kąciku Galerii NIEtanecznej, w głównej siedzibie Szkoły Tańca Astra przy Alei Wyzwolenia 85.


Kończąc spotkanie ze Szkołą Tańca ASTRA Szczecin dodamy, że wiedzę taneczną przekazuje zespół młodych i doświadczonych instruktorów i trenerów, z których większość to wychowankowie tej Szkoły.

Mieszkańcom Szczecina i nie tylko, Astra Szczecin proponuje kilkanaście rodzajów kursów tańca, w tym autorskie - takie jak: Mama i Ja, Modeling 50+ czy Multidance.

Do tańca niezbędne jest specjalne obuwie, stroje treningowe, czy też stroje turniejowe. To wszystko można nabyć w Astra Fashion - sklepie tanecznym działającym od 2010 roku.


Szkoła Tańca ASTRA zaprasza do swoich placówek - gdzie oczaruje wszystkich magią tańca!


 Szkoła Tańca ASTRA
TRADYCJA - NOWOCZESNOŚĆ - PROFESIONALIZM

Dziś jest
27 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI