PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

World Games Wrocław 2017

Co obejrzymy podczas World Games Wrocław 2017?

Dodano: 2013-09-23 | 22:17:11


Dwa tygodnie temu poruszony został temat wyboru sportów olimpijskich oraz kryteriów stosowanych przy podejmowaniu tej decyzji. Tym razem chciałbym powrócić do The World Games wraz z modelem ustalania listy dyscyplin, które znajdą się na tej imprezie. Widocznych jest kilka różnic w porównaniu z Igrzyskami Olimpijskimi, co postaram się akcentować w dalszej części tekstu.


Maciej Broda
PrawoSportowe.pl

Przede wszystkim widoczne jest zwiększenie roli Miasta-Gospodarza w procesie tworzenia ostatecznej listy dyscyplin. Ma to oczywiście na celu promocję sportów, które są popularne w danym regionie a także dostosowanie programu imprezy do możliwości infrastrukturalnych każdego organizatora. Jest to zatem istotna zmiana w porównaniu do omawianego wcześniej systemu olimpijskiego, gdzie każda dyscyplina oceniana była w poszczególne kategorie i na tej podstawie podejmowane były wiążące decyzje. O wiele ciężej w tym momencie o „ukłon" w stronę gospodarza jak ma to miejsce w przypadku The World Games.

Ustalanie ostatecznej listy sportów Igrzysk Sportów Nieolimpijskich można podzielić na dwa etapy. ... dokończ artykuł na: PrawoSportowe.pl


Maciej Broda

Maciej Broda

Członek Zarządu Koła Naukowego Prawa Sportowego przy Katedrze Kryminologii i Prawa Karnego Gospodarczego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Student V roku Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dziś jest
27 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI