PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Ballroom Dancing Cancer Foundation NY 2013

Pierwsza Gala Tańca w NY za nami

Dodano: 2013-07-19 | 09:06:01


Pierwsza duża akcja - Charytatywna Gala Tańca - Tanecznej Fundacji Walki z Rakiem (Ballroom Dancing Cancer Foundation) założonej w USA przez dwoje Polaków - emigrantów: Magdę Schoeneich i Piotra Biedrzyckiego to już historia.


3 lipca 2013 roku, w głównej sali hotelu Marriott w Nowym Jorku, miejscu w którym odbywa się jeden z największych turniejów tańca w USA - Manhattan Dancesport Championships, miała miejsce pierwsza Charytatywna Gala Tańca fundacji Ballroom Dancing Cancer Foundation.

Poszło ... niesamowicie :) - napisała Magda Schoeneich. Ponad 1.000 osób na widowni, owacje na stojaco i naprawdę wspaniały poczatek dla naszej Fundacji.

Wydarzenie zostało zauważone przez taneczną prasę USA. "W sumie był to fantastyczny wieczór." - tak o Gali na swoich stronach napisał popularny w USA dziennik DanceBeat.com.

Wśród zaproszonych gości w Gali uczestniczyła także para z Polski - Sergiu Rusu & Dorota Makar.Organizatorzy Charytatywnej Gali Tańca Magda Schoeneich i Piotr Biedrzycki włożyli mnóstwo pracy i poświęcenia w realizację tego wspaniałego projektu - mówi Dorota Makar. Znam Magdę od dawna. Zaczynałyśmy tańczyć w tym samym klubie w Szczecinku. Wiem, że we wszystko co robi wkłada całe serce ...nie jest sekretem, że właśnie dzięki temu jaką jest cudowną osobą udało się tę Galę zorganizować na najwyższym poziomie.

To właśnie jej udało się namówić Bryan'a Watson'a i Carmen Vincelj na pierwszy i jedyny show po zakończeniu przez nich kariery.

Magda Schoeneich wraz z Bryan Watson'em i Carmen Vincelj

Szczytny cel, wsparcie Gary'ego i Diany McDonald - organizatorów Manhattan Dancesport Championships, najlepsze pary taneczne na świecie (Arunas Bizokas & Katusha Demidova, Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko, Troles Bager & Ina Jeliazkova) i bardzo dobra reklama przyciągnęły wiele osób. Sala była pełna!!!

Całość trwała dwie godziny i nie było mowy o nudzie ... oprócz pokazów tańców standardowych i latynoamerykańskich na najwyższym światowym poziomie, widzowie mieli możliwość podziwiać artystów wielu innych form tańca, a taże pokaz magii. Występy przeplatały się z konkursami i loteriami, co uatrakcyjniło Galę.


Końcowe przemówienie Magdy i Piotra było bardzo wzruszające. Efektem Gali było zebranie blisko 42 tys. dolarów na cele statutowe Fundacji - na pomoc tancerzom.

Manhattan Dancesport Championships 2013

Dorota Makar i Sergiu Rusu dwa dni po Gali uczestniczyli również w turnieju tańców standardowych na Manhattan Dancesport Championships, w którym zwyciężyli. Gratulujemy!

Dance Beat - Manhattan Dancesport Championships


foto: archiwum własne BDCF

Dziś jest
27 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI