PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

MARABO na UK Open Championships 2013

Sukienka idealna

Dodano: 2013-06-26 | 07:34:00


Rozpoczynamy cykl artykułów, w których Wioletta Żygadło - projektantka w MARABO polskiej firmie krawieckiej z Wrocławia znanej w świecie tańca - podpowiadać będzie tancerkom i tancerzom w dokonywaniu wyboru strojów tanecznych.


SUKIENKA IDEALNA


Każda z Was marzy o Sukience Idealnej prawda? W cyklu artykułów, które zamierzam regularnie pisać, postaram się pomóc każdej tancerce i tancerzowi.

Jeśli myślę o  takiej sukience, myślę o trzech zasadach:
  • Piękno,
  • Trwałość i
  • Użyteczność.
Te bardziej praktyczne strony chciałabym Wam przybliżyć.

Projektując stroje, które szyjemy szczególną uwagę zwracam na tkaniny, ozdoby i dodatki jakich używam.

Jak myślicie czy powinny być Idealne?

Opieram się na wyborze takich firm, które spełnią te oczekiwania. A marka tych firm jest istotna tak długo jak długo stoi za nią wiedza i doświadczenie.

Naturalnie kieruję Waszą uwagę w stronę firm angielskich produkujących i sprowadzających tkaniny i dodatki najwyższej jakości. Te firmy to liderzy w świecie tańca. Każdą rzecz, którą proponują do sprzedaży sprawdzają na tancerzach i robią to od lat.

A my projektanci i krawcy nie musimy dzięki temu wyważać otwartych drzwi.

DSI i CRYSTAL CLOVER to marki, które są dostępne w Polsce od dawna. Bardzo ważne jest to, że każda z tych firm jest jednocześnie pracownią krawiecką. Skupiają wokół siebie najlepsze pary taneczne, które są bez wątpienia idealnymi "testerami" ich produktów.

Nie mogę nie wspomnieć o firmie SWAROVSKI produkującej kamienie, którymi ozdabiamy sukienki. Myślę, że to marka znana wszystkim. Precyzja z jaką tworzą kamienie jest niezrównana i nie do podrobienia. Chciałabym podpowiedzieć Wam, że lepiej jest użyć mniejszej ilości cyrkonii firmy SWAROVSKI niż ozdobić swoją Idealną Sukienkę czymś co prawie nie ma blasku. A bez wątpienia o blask na parkiecie chodzi...

Wybór tych firm zagwarantuje Wam, że strój który stworzycie wspólnie z projektantem lub z trenerem będzie idealny i trwały. Pewność, którą się czuje w perfekcyjnym stroju jest nieoceniona. Nie sposób tego wymierzyć, skalkulować...

To pewność, która jest potrzebna tak bardzo jak technika taneczna. Bez niej nikt się nie dowie jak jesteście doskonali.

Potrzebujecie teraz tylko Idealnego Projektu, ale o tym w następnym odcinku.


Wioletta Żygadło

Projektantka w firmie MARABO

Dziś jest
17 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI