PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Wika.pl

Wika poleca - pałeczki szklane

Dodano: 2013-06-03 | 00:43:30


Najczęściej sprzedawane są jako frędzle szklane (bead droppers, bugle bead droppers, beads).


Frędzle mogą być różnej długości. Standardowo jest to 7 cm. Wykonane są z kilku - kilkunastu pałeczek nawleczonych na mocną nitkę, zakończonych koralikiem w takim samym kolorze. Sprzedawane są w pęczkach po 50 sztuk, lub na satynowej bądź gumowej taśmie. Frędzle szklane w pęczkach na specjalne zamówienie mogą być różnej długości (od 1 cm nawet do 50 cm) i w dowolnie mieszanej kolorystyce. Mogą też być zakończone cekinem o wybranym kształcie.

Nowością na rynku tanecznym są skręcane frędzle szklane (twisted bead droppers), Hit Balckpool 2013. Wykonane z pałeczek o przekroju sześciokąta i skręcane na długości pałeczki. Takie frędzle inaczej odbijają światło i dają ciekawszy efekt ruchu sukienki w tańcu.


Ozdabianie:

Pojedynczy frędzelek przyszywa się do materiału zostawiając około 5 mm luzu między ostatnią pałeczką a materiałem co daje możliwość naturalnego ruchu frędzla w tańcu. Gęstość rozmieszczenia oraz kolorystyka zależy od indywidualnego projektu sukienki. Można również pojedynczymi pałeczkami wyklejać sukienkę jak cyrkoniami. Frędzle szklane i pałeczki mogą być uzupełnieniem innych sposobów ozdabiania.

Niewątpliwie frędzle szklane mają tę przewagę, że już przy minimalnym ruchu świetnie tańczą i odbijają światło. Sukienki ozdabiane pałeczkami wciąż żyją na parkiecie i z pewnością tym właśnie wyróżniają się spośród innych.Dziś jest
29 czerwca 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI