PUBLICYSTYKA / 2012 / ARTYKUŁY ROKU 2012

Tango Pasion

Dodano: 2012-10-02 | 23:09:25


Tango Pasión od 1993 roku jest regularnie wystawiane na deskach Broadwayu, a nowojorska publiczność, uznawana za najbardziej wymagającą na świecie, zawsze oklaskuje ich na stojąco!


W ciągu dekady w samym tylko Théârte des Champs - Elysées w Paryżu show wystawiono 122 razy i obejrzało go ponad 150 tys. widzów! Polscy widzowie już jesienią będą mieli możliwość obejrzeć ten wspaniały spektakl w Warszawie, Szczecinie, Łodzi i Zabrzu!

Tango Pasión - to zespół składający się z czołowych tancerzy, wyselekcjonowanych z najlepszych argentyńskich szkół tańca. To rewelacyjna choreografia Hectora Zaraspe, który za osiągnięcia w 2004 roku został mianowany Ambasadorem Kultury Buenos Aires. To genialna muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry Sexteto Mayor, którzy są zdobywcami Latin Grammy Award.

"Pełen siły i wyrafinowany, szlachetny i zmysłowy. Tango Pasión prezentuje jeden z najlepszych show tego typu w historii" - Le Figaro, Paryż

Tango Pasión wywołuje wewnętrzny ogień, burzę, które uwodzą widzów. Tak gorący płomień na scenie mogą stworzyć tylko najbardziej utalentowani i namiętni tancerze oraz piękne tancerki ("Sex on long, long legs" - The Times). I tylko tacy wchodzą w skład zespołu. Wszyscy mają za sobą doświadczenie i sukcesy w słynnych zespołach oraz występy na całym świecie. Dla wszystkich tango stało się sposobem na życie już wiele lat temu - poświęcili mu się całkowicie. Hector Zaraspe wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Pasión, by móc się rozwijać i dzielić się tym, co robią najlepiej. Sukces Tango Pasión to również muzyka Sexteto Mayor, orkiestry którą założył w 1972 roku José Libertella wspólnie z Luis'em Satzo. Orkiestra nagrała niezliczoną ilość albumów, występowała w największych argentyńskich produkcjach i na najbardziej znanych festiwalach świata. Za swoje dokonania otrzymała wiele nagród, w tym Latin Grammy Award. Całości dopełnia śpiew Marceli Rios i Nestora Rolana, pełen pasji życia, gdzie miłość i dramat wzajemnie się przenikają, dostarczając publiczności skrajnych emocji.

Tango Pasion


Celem zespołu jest pokazanie różnorodnych historii na temat miłości. Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury - niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście wiecznej, prawdziwej miłości. Grupa oferuje publiczności wszystko co najlepsze w tangu. Piękne sceny zbiorowe, popisowe pokazy indywidualne, wszystko w rytm przeszywającej całe ciało muzyki na żywo. "Oto jest tango, pieśń dobywająca się z piersi Buenos Aires, narodzona w biedzie na przedmieściach po to, by zdobyć cały świat"- mówi doskonały piosenkarz Manuel Romero, wykonawca wielu utworów w rytmie tanga.

Grupa Tango Pasión występowała na 5 kontynentach, oklaskiwana przez miliony widzów. Już jesienią odwiedzi Polskę!

Zapraszamy!!!


  • 4.11 - Warszawa, Sala Kongresowa
  • 5.11 - Szczecin, Hala Opery
  • 7.11 - Łódź, Klub Wytwórnia
  • 8.11 - Zabrze, DMiT


Bilety: www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, salony Empik

"Tango Pasión wprowadza w stan euforii (...) To nieskazitelnie dzieło teatralne" – Best of Broadway", Nowy Jork

"Seksowne, olśniewające, genialne. Od momentu, w którym podniosła sie kurtyna,  publiczność zgromadzona w przepełnionym Theatre Royal w Newcastle była kompletnie opętana przez seksowny taniec i przeszywającą muzykę" - Rebbeca Baxter, Evening Chronicle (Newcastle)

"Tango Pasión to show, którego nie można przegapić, jego oglądanie jest niczym kartkowanie encyklopedii tanga, które spowoduje że zaniemówisz z wrażenia" - L'Umanita, Rome.

Dziś jest
8 grudnia 2021

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI