NEWSY

Liczby, porównania, nowe konkurencje ...

Dodano: 2011-09-30 | 07:13:21


Zwykle surfując po Sieci szukamy informacji. Czasem, gdy się nie śpieszymy, dokonujemy różnego rodzaju porównań i analiz.


Współpraca redakcyjna:
Andrzej Jakubowski

Takie spokojne surfowanie przydarzyło się w minionych dniach Panu Andrzejowi Jakubowskiemu z Wrocławia, który na stronie Ukraińskiej Federacji Tańca zwrócił uwagę na łączne liczby par tanecznych startujących w turniejach. Interesująco wygląda porównanie dwóch turniejów:
  • Karkonosze Open 2011 Jelenia Góra (24.09.2011) - startowało 372 pary (jeden dzień),
  • Lights of Moscow Moskwa (25.09.2011) - startowało 3.230 !!! par (jeden dzień).

Z kolei na stronie Rosyjskiej Federacji Tańca znajduje się informacja,że w Rosji zarejestrowanych jest ponad 29 tys. partnerów i 36 tys. partnerek!!!
Jest w czym wybierać!


Word Dance Sport FederationWord Dance Sport Federation kontynuje agresywną politkę "przejmowania" i "implementowania" na grunt tej organizacji kolejnych konkurencji dotychczas będących wyłącznie w gestii World Dance Counsil - światowej federacji par zawodowych.

Przed tygodniem (24 i 25 września 2011) w Beijing, w Chinach, odbyły się po raz pierwszy w WDSF - Mistrzostwa Świata Freestyle Standard i Latin, które to konkurencje to nic innego jak Professional Ballroom Showdance i Professional Latin-American Showdance - rozgrywane od zawsze w WDC. To w konkurencji Professional Latin-American Showdance rozpoczynali przed laty, w 2002 roku - z tytułem Mistrzów Świata - światową zawodową karierę Michał Malitowski z Joanną Leunis.


W turniejach Freestyle pary  prezentują swoje choreografie - w każdej rundzie - każda osobno, a ocenianych jest pięć "elementów", takich jak:
  1. postawa, równowaga, koordynacja,
  2. jakość ruchu,
  3. muzykalność, rytmiczność,
  4. umiejętność tworzenia obrazów,
  5. choreografia i prezentacja.
Za każdy z tych elementów sędzia przyznaje od 5-10 pkt, z sumy których wylicza się średnią. Nie metodą skating system! Ciekawie rozłożyły się noty par w finale Latin: Zwycięzcy uzyskali 51,85, druga para - 51,80, a trzecia - 51,70 pkt.

Wyniki WDSF World Freestyle Standard
Wyniki WDSF World Freestyle Latin

Dziś jest
15 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI