PUBLICYSTYKA / 2010 / I PÓŁROCZE

Michał Malitowski, Aleksandra Malitowska, Joanna Leunis, Ryszard Malitowski

Michał i Joanna nagrodzeni przez księcia Japonii

Dodano: 2010-03-21 | 00:22:36


W dalekiej Japonii, w Tokio, 14 marca 2010 roku, miała miejsce bardzo miła uroczystość dla Joanny Leunis, Michała Mialitowskiego i Jego Rodziców - Aleksadry i Ryszarda Malitowskich.


Aktualni, dwukrotni mistrzowie świata w tańcach latynoamerykańskich zawodowców Michał Malitowski i jego belgijska partnerka Joanna Leunis, otrzymali w Tokio (w niedzielę, 14 marca 2010) nagrodę kulturalną księcia Takahito Mikasy, stryja cesarza Japonii Akihito. Reprezentantów Polski uhonorowano za mistrzostwo i innowacyjność w tańcu oraz zasługi w rozwoju ruchu tanecznego w Japonii.

Michał i Joanna już od 7 lat występują w turniejach, pokazach i szkolą japońską młodzież taneczną nie tylko w Tokio, ale również w wielu innych miastach tego kraju. Naszym mistrzom piękny puchar wręczyła w imieniu sędziwego księcia Mikasy, jego wnuczka księżniczka Akiko.

Księżniczka Akiko wraz z Joanną Leunis i Michałem Malitowskim

Michał i Joanna wystąpili ze specjalnym pokazem, którego świadkami byli honorowi goście uroczystości, zaproszeni do książęcego stołu, rodzice Michała: Aleksandra i Ryszard Malitowscy.

Podczas uroczystej gali, której głównymi bohaterami byli reprezentanci Polski, zatańczyło jeszcze kilka czołowych par świata: Ricardo Cocchi & Yulia Zagoruitchenko, Franco Formica & Oksana Lebiediewa, Sergey Sourkov & Agnieszka Melinicka (od jesieni małżeństwo) oraz dwie pary standardowe: aktualni mistrzowie świata Arunas Bizokas & Katusha Demidowa i na zakończenie wspólnej kariery, Jonathan Wilkins & Hazel Newberry.


Z Tokio, Michał Malitowski i Joanna Leunis polecieli na pokazy do Hongkongu, a w poniedziałek (22 marca br.) przenoszą się do australijskiego Perth, gdzie z ich głównym trenerem, Holendrem Ruudem Vermejem przygotowywać się będą do kwietniowych mistrzostw Polski w Mikołajkach i mistrzostw Europy w Moskwie.
Komentarze: 10 Ostatnio dodany: 2012-04-17 | 18:24

Dziś jest
17 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI