NEWSY

Caucasus Cup 2009 - Tbilisi

Dodano: 2009-05-23 | 11:30:33


Pan Andrzej Jakubowski w ubiegły weekend (16 i 17 maja 2009 r.) miał okazję uczestniczyć - w charakterze sędziego - w Tbilisi (Gruzja) w tradycyjnym turnieju tańca Caucasus Cup 2009.Turniej Cacasus Cup 2009 odbył się w Tbilisi.
16 maja - IDSF Open Standard i 17 maja - IDSF International Open Latin.
Stolica Gruzji licząca obecnie 1,3 mln mieszkańców przyjęła tancerzy i sędziów słonecznie i gościnnie. Turnieje taneczne odbywały się w pięknej nowo oddanej sali sportowej.

Szczególnie emocjonujący był dzień drugi.
Tańce latynoamerykańskie wygrała para z Ukrainy Dmytro Rosenko i Nataliia Granko, 2-gie zajęli Aleksandr Mordvintsev i Dina Akhmetgareevaa (Rosja), 3-cie z Łotwy - Daniil Kutuzov i Viktoria Puhovika.
W finale IDSF International Latin tańczyły też 2 pary z Gruzji i po jednej z Ukrainy i Azerbejdżanu.

Zmagania tancerzy oceniało siedmiu sędziów: 2 z Gruzji i po jednym z Białorusi, Ukrainy, Armenii, Azerbejdżnu i Polski - Pan Andrzej Jakubowski.


Na załączonych zdjęciach w pierwszej kolejności organizatorzy turnieju Tengiz i Larysa Gachechiladze.
Goszczono nas bardzo serdecznie - pisze Pan Andrzej, który nasłuchał się wiele ciepłych słów na temat Polski i naszych rodaków.

Gruzja to ciekawy kraj o bogatej historii. Życie codzienne jest wiele skromniejsze niż u nas, ale ludzie sobie radzą. Co mnie bardzo zaskoczyło to niezwykle mocne więzi rodzinne i przy każdej okazji stawianie rodziny na pierwszym miejscu.

Wracając do strony tanecznej, to widać dużo tańczącej młodzieży.
Zaskoczony trochę byłem konkurencją turniejów tańca solo latin, głownie dziewczęta. Ta konkurencja występuje od kilku lat w Gruzji, Azerbejdżanie, Armenii i Kazachstanie. Są to turnieje solistek.

Pan Andrzej Jakubowski przekazuje wszystkim czytelnikom Twist Service serdeczne pozdrowienia. My zaś dziękujemy za tę krótką relację i zdjęcia pokazujące namiastkę miejscowej - gruzińskiej kultury.

Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2009-05-24 | 11:41

Dziś jest
8 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI