FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2017

Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych FTS - Kraków 2017

MP Formacji Tanecznych FTS 2017

Dodano: 2017-09-15 | 17:23:01


Po kontrowersjach związanych z zeszłorocznymi Mistrzostwami Polski Formacji Tanecznych, już wiosną poznaliśmy tegorocznego organizatora Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego.


Oświęcimska Szkoła Tańca Astra, stanęła na wysokości zadania, na bieżąco informując o wszystkich sprawach związanych z imprezą, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Krakowie.

W kategorii powyżej 15 lat Standard, kolejny raz, zabraknie formacji Jantar z Elbląga, która wielokrotnie reprezentowała Polskę na światowych parkietach, zajmując czołowe miejsca. W tym roku, w walce o złote medale MP Kadryl Białystok zmierzy się z formacją Fantan z Kraśnika. Zwycięstwo zespołu z Białegostoku oznaczałoby ich powrót na parkiety WDSF, na których ostatni raz prezentowali się w 2014 roku w Brunszwiku, gdzie awansowali do półfinału. Jednak po udanym występie w eliminacjach byli plasowani na wysokim, szóstym miejscu.

Kategoria do lat 12 Latin przyniesie nam występy debiutantów na imprezach rangi mistrzowskiej - Aqua Dance z Żywca oraz Formacji Błysk z Oświęcimia.

Kolejny raz w kategorii do lat 15 Latin weźmie udział największa ilość formacji. Z pewnością o mistrzowski dublet powalczą nowi Mistrzowie Polski PTT - Costa Latina z Warszawy. W tym tygodniu ponownie zmierzą się z Brawkiem, CMG Junior i Golden Dance. Tym samym w Krakowie spotkają się wszyscy uczestnicy tej kategorii z Opola Lubelskiego. Na zamieszanie w rankingu z pewnością szykują się reprezentanci gospodarzy - Ventus, brązowi medaliści MP FTS z 2015 roku. Nie bez szans na medalowe miejsca pozostaje formacja Bingo, która dwa lata temu zdobyła złoto w kategorii do lat 12 oraz obroniła je rok później na Mistrzostwach Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Prawdziwa walka zapowiada się w ostatniej kategorii. Mistrzowskiego tytułu będzie bronić CMG Radom vol.2, która rok temu, po zdobyciu złota na Mistrzostwach Polski PTT w kategorii do lat 15, zgarnęła najcenniejsze krążki również w konkurencyjnej federacji. Tym samym młodzi tancerze powrócili na zwycięską ścieżkę, po której marsz rozpoczęli ich starsi koledzy, Mistrzowie Polski z 2013 i 2014 roku. Do rywalizacji z nimi staną obecni złoci medaliści Polskiego Towarzystwa Tanecznego - Dream Team z Gdańska.

W ostatnich latach Oświęcim wyrósł na polską stolicę tańca formacyjnego, zapełniając listy startowe Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W tym roku, mimo nieobecności formacji Flesz ze Szkoły Tańca Astra, o tytuł będą rywalizować dwie oświęcimskie formacje: Efekt oraz Elita New Team. Elita New Team, z choreografią "Day of the battle" już raz okazała się najlepsza z polskiej stawki, zajmując drugie miejsce na Radom Open. Z pewnością po udanej przygodzie w tegorocznym Blackpool Dance Festival oraz zagranicznymi turniejami, liczą na wywalczenie nominacji i udział w kolejnych wielkich imprezach - Mistrzostwach Świata i Europy WDSF.

Formacja Efekt ma sporo do udowodnienia po zeszłorocznych niespodziewanych Mistrzostwach FTS, które padły łupem CMG z Radomia. Ich ogromną przewagą może okazać się współpraca z jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości w świecie formacji - Tonem Gretenem, ojcem sukcesów Duetu Perm, którego choreografie wyniosły młody rosyjski zespół na sam szczyt. Rezultat połączenia jego niewątpliwego talentu z dobrze nakierowaną energią i pasją Efektu może być co najmniej interesujący.

Tworzenie formacji z górnej półki jest tym co Greten zdecydowanie potrafi - przy układach jego autorstwa blado wypadły występy Very Tumen i GGC Bremen. Jednak współpracując z Duetem miał do dyspozycji tancerzy najwyższej klasy tanecznej, włączając Mistrzów Świata Showdance Standard - Anastasiyę Kulbedę i Dmitriego Pleshkova.

Czy oświęcimski zespół, niewątpliwie pełen entuzjazmu i chęci, poradzi sobie z nową, wymagającą choreografią? Przekonamy się już jutro.

Karolina Hojka


Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych FTS latynoamerykańskich i standardowych w tańcu sportowym odbędą się w sobotę, 16 września 2017 r., w Krakowie, w Hali Sportowa TS Wisła, przy ul. Reymonta 22.

Lista uczestników Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych wraz z numerami startowymi:

KATEGORIA DO 12 LAT – LATIN
1. AQUA DANCE – ŻYWIEC
2. BŁYSK – OŚWIĘCIM

KATEGORIA DO 15 LAT – LATIN
3. BINGO – OŚWIĘCIM
4. BRAWKO – BŁONIE
5. CMG JUNIOR – RADOM
6. COSTA LATINA – WARSZAWA
7. GOLDEN DANCE – PRZEMYŚL
8. VENTUS – OŚWIĘCIM

KATEGORIA POWYŻEJ 15 LAT – LATIN
9. CMG – RADOM
10. DREAM TEAM – GDAŃSK
11. EFEKT – OŚWIĘCIM
12. ELITA NEW TEAM – OŚWIĘCIM

KATEGORIA POWYŻEJ 15 LAT – STANDARD
13. FANTAN – KRAŚNIK
14. KADRYL – BIAŁYSTOK

Dziś jest
23 września 2018

Strefa TAŃCZĄCYCH SENIORÓW