PUBLICYSTYKA / 2010 / II PÓŁROCZE

Place For Dance nr 3/2010

Place For Dance także w prenumeracie

Dodano: 2010-12-15 | 08:57:42


Od wtorku 22 grudnia br. w salonikach prasowych będzie dostępny trzeci numer magazynu tanecznego PLACE for DANCE. Na okładce pisma oraz w głównej sesji tanecznej wystąpili: Anna Głogowska oraz Piotr Gąsowski. Tematem przewodnim numeru jest WALC. Ponadto, od grudnia 2010 PLACE for DANCE wprowadza sprzedaż magazynu także w prenumeracie.


Zgodnie z tematem przewodnim, w trzecim numerze "Place For Dance" można przeczytać m.in. historię walca, opowieść Jolanty hrabiny Mycielskiej o Balach Debiutantów, a także artykuł o walcu w polskich filmach. Igor Kryszyłowicz, tancerz i choreograf z blisko dwudziestoletnią praktyką, juror programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", przygotował artykuł o walcu w balecie. Wywiad numeru to rozmowa z Arunasem Bizokasem i Katushą Demidovą, Mistrzami Świata w tańcach standardowych, w kategorii par zawodowych. Wywiadu udzielił również Krzysztof Pastor – Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, który mówił o zobowiązaniach zespołu i planach związanych z repertuarem. W nowym numerze znajduje się także artykuł o technice tanecznej Marty Graham oraz poradnik o zasadach dress-code, który przygotowała Monika Jaruzelska.

W grudniowo-styczniowym "Place For Dance" nie zabraknie również felietonów: Filip Łobodziński opowie o etymologii słowa "bal", a Michał Piróg o Polakach - znawcach tańca. Wielokrotny mistrz świata w tańcach latynoamerykańskich – Michał Malitowski, przygotował dla redakcji list z Londynu. W nowym numerze magazynu znajduje się również opowieść o tańcach irlandzkich oraz zaproszenie do spędzenia tanecznego sylwestra w europejskich stolicach.

Od grudnia br., magazyn "Place For Dance" będzie dostępny również w prenumeracie rocznej w Polsce i za granicą. Atutem prenumeraty są jej promocyjne ceny – cena wysyłki 6 numerów na terenie Polski wynosi 49,50 PLN, a za granicę 79,50 PLN, co daje jeden numer gratis w skali roku.

Prenumeratę można zamówić:

  • telefonicznie pod numerem 602-511-550,
  • mailowo - pisząc na adres redakcji (redakcja@placefordance.pl) lub dystrybutora: (p.cichocki@placefordance.pl),
  • albo drogą pocztową, pisząc na: Wydawnictwo T.A.L.I.O.N., Al. Szucha 16/2, 00-582 Warszawa.


PLACE FOR DANCE to lifestylowy dwumiesięcznik o tematyce tanecznej, przeznaczony dla sympatyków wszelkich form tańca: towarzyskiego, latino, jazzu, czy hip-hopu. Każdy numer magazynu ma swój taneczny temat przewodni. Pismo zawiera wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami przedstawień tanecznych, sylwetki autorytetów i pasjonatów tańca, ciekawe historie z parkietów. W "Place For Dance" znajdują się także reportaże z tanecznych konkursów i pokazów, kalendarium z najciekawszymi wydarzeniami oraz porady instruktorów i pedagogów tańca.

Redaktorem naczelnym magazynu jest choreograf – Maciej Zakliczyński, a wśród współpracowników znajdują się m.in. Michał Piróg, Filip Łobodziński, Monika Jaruzelska i Piotr Galiński.

"Place For Dance" jest wydawany przez T.A.L.I.O.N. przy współpracy Gruner + Jahr Polska.


Współpraca:
TWIST SERVICE Portal Taneczny
PLACE FOR DANCE magazyn dla fanów tańca.

Dziś jest
7 sierpnia 2022