MIĘDZY NAMI TANCERZAMI / WYBIERZ: / WYDARZENIA ROKU 2015

Hanna Żudziewicz

W końcu znalazłam swoje miejsce

Dodano: 2015-04-03 | 10:03:37


Hanna Żudziewicz - Ambitna, pracowita, perfekcyjna. Opowiedziała mi o swoim życiu z tańcem, drodze do tytułów, wyrzeczeniach, trudnych decyzjach i jak „Taniec z Gwiazdami” pokazał jej zwykłe życie.


Hanna Żudziewicz
foto: Tomasz Urbanek / East News

Hanna Żudziewicz w wywiadzie udzielonym Aleksandrze Jarosz (Onet.pl) powiedziała między innymi:

...

Wcześniej nie akceptowałaś siebie?

Jestem perfekcjonistką i w tańcu też chcę taka być. Byłam bardzo wymagająca i krytyczna dla siebie. Moi trenerzy nigdy nie skupiali się na tym co jest dobre, tylko na tym co musisz poprawić – kroki, sylwetkę. Słyszałam „On jest lepszy bo..”, „Musisz nauczyć się robić to w ten sposób…”, „Nie wygrasz jeśli…”. Dla młodej dziewczyny, mieszkającej z dala od rodziny, nie jest łatwe do zaakceptowania, wysłuchiwanie wyłącznie krytyki. W moim życiu były momenty, kiedy było mi ciężko. Dążyłam do perfekcji. Wciąż na przykład chciałam się odchudzać. Schudłam do rozmiaru 32.

...

Źle znosiłaś porażki?

Po przegranej potrafiłam być bardzo niemiła, potem musiałam wszystkich przepraszać.

...

Obwinialiście siebie?

Nie mogliśmy sobie poradzić z przegraną, nie wiedzieliśmy co robić. To nie był spadek o 2 miejsca tylko o 12. Po trzech dniach rozstaliśmy się.

Trener wam nie pomógł przejść przez te trudne momenty?

Było już za późno. Przez lata triumfowaliśmy na wszystkich największych turniejach w kategorii do 21 lat. Nikt wcześniej nas nie przygotował, że w najstarszej kategorii nie będzie już tak łatwo. Rozstanie wydawało się najłatwiejszą decyzją. Teraz wiem, że to był błąd. To była po prostu ucieczka od problemu.

...

Hanna Żudziewicz: W końcu znalazłam swoje miejsce - Cały wywiad na Onet.pl
Hanna Żudziewicz na Twist Service ...

Dziś jest
6 grudnia 2021