KLUB KIBICA / 2011 / LIPIEC

Polska drużyna w Alicante

Alicante podsumowanie

Dodano: 2011-07-11 | 21:28:57


Polska drużyna na turniej w Alicante (Hiszpania) wróciła już do Kraju. Dziś Państwo Katarzyna i Robert Szlendak - od razu po powrocie - zdają relację z drugiego dnia turnieju.


Panie od lewej: Katarzyna Szlendak, Hanna Żudziewicz, Kamila Serafin, Alina Nowak
Panowie od lewej: Robert Szlendak, Jacek Jeschke, Mateusz Łaski, Jakub Rybicki
i kapitan Pan Waldemar Ziomek

Drugi dzień w Alicante przebiegał pod dyktando naszych par. W dwóch głównych konkurencjach tego dnia wygrały polskie pary!!!. We wspaniałym stylu w WDSF Amatorów Standard - 1 miejsce dla Jacka Jeschke i Hani Żudziewicz, a w WDSF Youth Latin również pierwsze miejsce zajęli Mateusz Łaski i Kamila Serafin.

Ogólnie - cztery polskie pary - dwa pierwsze i dwa drugie miejsca. To dobrze wróżyło przed Team Match'em, w którym mieliśmy najmocniejszą i najładniejszą (panie) reprezentację.


foto: Robert Szlendak

Naszym Kapitanem był p. Waldemar Ziomek, który poproszony o sędziowanie Team Match'u - w duchu fair play zrezygnował. Pozostali sędziowie nie mieli podobnych obiekcji i niestety również doświadczenia w sędziowaniu takich zawodów, i w rezultacie jeden z trojga sędziował tak, jak powinien - czyli "na miejsca", a pozostała dwójka - jak w "Tańcu z gwiazdami" - czyli im lepsza para, tym więcej punktów. Powstał z tego taki mętlik, że w rezultacie zajęliśmy trzecie miejsce! Nasz kapitan złożył oficjalny protest, który został uznany, a wyniki zostaną przeliczone na nowo i ogłoszone wkrótce...

Niezależnie od całego zamieszania - bawiliśmy się świetnie. Młodzi podbili serca nasze i wszystkich uczestników - zawsze będąc w centrum zainteresowania. Dla nas była to najlepsza ekipa z jaką kiedykolwiek występowaliśmy na turnieju!

Dziękujemy za wspólny występ i gratulujemy sukcesów.


Współpraca redakcyjna:
Robert i Katarzyna Szlendak


Redakcja Twist Service serdecznie dziękuje Państwu Katarzynie i Robertowi Szlendak za współpracę redakcyjną.

Team Match w Alicante
Pierwsze wieści z Alicante
Alicante podsumowanie

Alicante - Hiszpania


WYNIKI:

WDSF Open Standard (10.07.2011)
WDSF Open Latin (09.07.2011)
WDSF Senior II Open Standard (09.07.2011)

Dziś jest
19 września 2021