KLUB KIBICA / 2010 / WRZESIEŃ

Kistelek Open 2010

Kistelek Open podsumowanie

Dodano: 2010-09-22 | 04:29:57


Drugiego dnia (19.IX.2010) w Kistelek, na Węgrzech, głównym turniejem był IDSF International Open Standard. W tej konkurencji na podium stanęli polscy reprezentanci...


Sergiu Rusu i Dorota Makar - brązowi medaliści. Przed nimi na drugim miejscu - Węgrzy Csaba László & Anna Mikes i zwycięzcy - Włosi Rosario Guerra & Grazia Benincasa. Startowało 56. par.

W turnieju IDSF International Open Standard, w barwach Polski, tańczyli również Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk (14-15 miejsce), którzy na Węgry dojechali bezpośrednio z Chełma, gdzie dzień wcześniej (18.IX.2010) uczestniczyli w Mistrzostwach Polski PTT i FTS Formacji zdobywając z formacją Lotos-Jantar Mistrzostwo Polski formacji standardowych.

WYNIKI IDSF International Open Standard


Kistelek Open 2010, to znakomite turnieje, których organizatorem jest Jozsef Torokgyorgy. Startowało w nich łącznie ponad 500 par z 24 krajów.

Świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci. Jestem pod wrażeniem występów Sergiu Rusu i Doroty Makar, którzy zrobili ogromne postępy. Zasłużony finał. Słyszałem o nich wiele pochlebnych opinii wśród zagranicznych jurorów (sędziowało 13 sędziów z 13 krajów).

Bardzo podobał mi występ naszych łacińskich Mistrzów Polski PTT i FTS - Marka Fiksy i Kingi Jureckiej-Fiksa, którzy prezentują dojrzały taniec na wysokim europejskim poziomie. Ja oceniałem ich na trzecie miejsce, Hans Galke - na pierwsze. Ostatecznie uzyskali piąte, finałowe.

WYNIKI IDSF International Open Latin


Świetnie zaprezentowali się nasi seniorzy Państwo Robert i Katarzyna Szlendakowie z Warszawy plasując się na piątym, finałowym, miejscu. Państwo Robert i Katarzyna z Kistelek udali się do Włoch, gdzie bardzo intensywnie przygotowują się do Mistrzostw Świata Senior I Standard, które rozegrane zostaną w sobotę, 25 września br. w Dreźnie (Niemcy).

WYNIKI IDSF Senior I Open Standard


Pozytywnie oceniam również występy naszych par młodzieżowych Bartosza Burki z Agatą Nawoj i Tobiasza Uniejewskiego z nowa partnerka - Yulią Luzina. W stylu Standard zajęli oni miejsca - odpowiednio: 18. i 8., zaś w stylu Latin: 14. i 10.

Wyniki - IDSF Youth Open Standard
Wyniki - IDSF Youth Open Latin


Wszystkim tancerzom serdecznie gratulujemy!
Turnieje były mordercze. Pierwszy dzień sędziowaliśmy od 10-tej rano do 2-giej w nocy. Następnego dnia, w niedzielę "tylko" 12-cie godzin przy parkiecie!

Andrzej Jakubowski


O Kistelek Open 2010 pisaliśmy wcześniej:

Kibicujemy Polakom - Kistelek
Kistelek - dzień pierwszy na piątkę!

Dziś jest
8 grudnia 2021