FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2016

Dance Oscars 2016

Przed nami - turnieje formacji ...

Dodano: 2016-10-11 | 07:44:21


Gdy emocje po Mistrzostwach Polski powoli opadają, nadchodzi czas turniejów zagranicznych, lokalnych pokazów i przeglądów. Jakie imprezy czekają nas w najbliższych miesiącach?


15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

ZALA OPENDANCE OSCARS 2016 - World Open Competition

DANCE OSCARS 2016 - World Open Competition

Kędzierzyn-Koźle, 4-6 listopada 2016

Tanecznie i filmowo, moc wrażeń artystycznych, emocje rywalizacji sportowej i przede wszystkim wspaniała zabawa - to scenariusz TANECZNYCH OSCARÓW 2016.

Sympatycy tańca formacyjnego z wielką radością i satysfakcją przyjmą informację o zorganizowaniu kategorii dla formacji zarówno standardowych, jak i latynoamerykańskich, w dwóch przedziałach wiekowych: powyżej 15 lat i 12-15 lat. Turniej odbywa się pod egidą Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Zgłoszenia można dokonać na stronie DANCE OSCARS 2016.


ZALA OPEN

IX Zala Open

Zalaegerszeg, Węgry, 5 listopada 2016


Odbywajacy się na węgierskiej ziemi turniej co roku gromadził wiele polskich formacji, zdobywających czołowe miejsca. Ogranizatorzy, Gála Társastáncklub Egyesület, są wielokrotnymi uczestnikami Mistrzostw Świata i Europy.

ZALA OPEN - informacje na Facebooku
bądź pod adresem e-mail: galatarsastancklub@gmail.com
DONAUPOKAL

XIII Donaupokal Internationales Formationsturnier Latin

Purkersdorf, Austria, 12 listopada 2016

Trzynasta edycja kultowego już turnieju odbywa się tradycyjnie w miejscowości Purkersdorf pod Wiedniem, gdzie formacje łacińskie będą mierzyć się w I i II Bundeslidze. Co roku Polska jest licznie reprezentowana na austriackich parkietach. Organizator, HSV Zwolfaxing od lat plasuje się w czołówce światowych formacji, potwierdzając swoją pozycję udziałem w finałach Mistrzostw Świata i Europy.

Info o wydarzeniu na FacebookuDANCE CUP

Perchtoldsdorfer DANCE-CUP TanzSport Formationen

Perchtoldsdorf, Austria, 3 grudnia 2016


Reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskich, jak i standardowych. Również tutaj polskie formacje wykorzystują możliwość do zmierzenia się z zagraniczną konkurencją.

Wydarzenie na FacebookuWDC Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata WDC Formacji Latynoamerykańskich i Standardowych

Paryż, 2 - 4 grudnia 2016Na gromadzącym co roku największe gwiazdy światowych parkietów turnieju w paryskim Disneylandzie mają szanse zaprezentować się i walczyć o medale formacje Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Zapisy - zgłoszenia udziału
WDSF MS Formacji Latynoamerykańskich

Mistrzostwa Świata WDSF Formacji Latynoamerykańskich

Bremen, Niemcy, 10 grudnia 2016

Aktualny Mistrz Świata na swoim parkiecie spróbuje kolejny raz obronić tytuł. Ubiegłoroczna walka była wyjątkowo zacięta między formacjami z podium, gdzie rosyjskie formacje poważnie zagrażały pozycji GGC. Tegoroczne listy startowe nie zostały jeszcze opublikowane, jednak możemy spodziewać się równie zaciętej walki.

Dzięki nominacji Federacji Tańca Sportowego Polskę reprezentować będzie formacja EFEKT z Oświęcimia, która z zeszłym roku wywalczyła 11. miejsce, w półfinale. Z facebookowego profilu formacji dowiadujemy się o ich przygotowaniach i treningach.

Aktualizacja - 8 listopada 2016:

5 listopada br. odbyły się Mistrzostwa Polski FTS Formacji Latynoamerykańskich, podczas których wyłoniono aktualnego Mistrza Polski FTS, którym została formacja CMG Radom. Więcej informacji w artykule - Były Mistrzostwa Polski Formacji


Trzymamy kciuki za udany występ, dobrą zabawę i jak najlepszy rezultat!

Formacja EFEKT Oświęcim

Formacja EFEKT Oświęcim
foto: materiały redakcyjne
WDSF MS Formacji Standard 2017


Mające odbyć się 17 grudnia Mistrzostwa Świata WDSF Formacji Standardowych w Mińsku zostały oficjalnie wycofane z kalendarza na prośbę organizatorów.

Z kolei Braunschweiger Tanzsportclub e.V., wielokrotni zdobywcy tytułu Mistrza Świata ogłosił swoją organizację Mistrzostw w roku następnym.Serdecznie zachęcamy nasze formacje do udziału w imprezach rangi krajowej i międzynarodowej, oraz do dzielenia się z nami swoimi planami.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w tym sezonie!Redakcja i opracowanie:
Karolina Hojka
Karolina HojkaKarolina Hojka - od siódmego roku życia związana z Klubem Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławia Śląskiego, który w latach 2010-15 reprezentowała na Mistrzostwach Polski i turniejach zagranicznych. Z formacją Spin dwukrotnie zdobyła brązowy medal Mistrzostw. Aktualnie jest studentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po zakończeniu formacyjnej przygody pozostała fascynacja światem formacji tanecznych oraz niekwestionowana miłość do Very Tyumen...