KOMENTARZE

Artykuł: 11 I 2015 - Warszawa

powrót

115

~obserwator

Dodano: 2015-01-14 | 12:28
myślicie że to jest jedyny turniej że są rozbieżne noty ??..... Otóż nie !! Wystarczy spojrzeć chociażby na Wieczystego żeby zauważyć że też w finałach był noty od 1 do 7 i trzeba się z tym pogodzić że po prostu tak się dzieję.Dlatego sędziuję paru sędziów i jeśli ktoś ma wygrać to i tak wygra.Proponuje zakończyć tą durną dyskusję i użalanie się.Napijcie się melisy.
114

~Ad komentarze

Dodano: 2015-01-14 | 12:15
Ludzie !!! Czy naprawdę jesteście tacy ograniczeni? żeby nie zrozumieć że w niektórych kategoriach-mianowicie tych o które robicie całą zadymę noty są takie a nie inne i te rozbieżności wynikają z tego że pary tańczą na podobnym poziomie a mianowicie trudno jest jednoznacznie wybrać najlepszą parę bo wszystkie popełniają mnóstwo błędów i nie są o klasę lepsze od pozostałych.Dlatego noty w B i A klasie takie były-taniec jest sportem niewymiernym (niestety ) więc każdy sędzia ocenia to co dla niego jest po prostu lepsze.Dla jednego prawdziwy taniec to " ten " a dla drugiego "tamten " i nie oczerniajcie tych sędziów bo wcale nie jest łatwo ocenić pary które w taki sposób tańczą. Nikt z was nie zwrócił uwagi że w C klasie albo w 10-11 były zgodne noty ? Nie róbcie z sędziów potworów bo to już jest żałosne.Na które komentarze po turnieju by nie spojrzeć wszędzie jest to samo,to chyba powinno Wam dać do myślenia.
113

~do 111 Ola

Dodano: 2015-01-14 | 11:15
Nie byłam w Krakowie, więc nie mogę nic powiedzieć o tym turnieju czy o sędziowaniu na nim. Byłoby to nieuczciwe. W Warszawie byłam, widziałam,więc piszę. Zgadzam się,że zmiany w polskim tańcu należy rozpocząć na dole, w klubach. Ale w tych klubach pracują w większości trenerzy, którzy jednocześnie są sędziami na turniejach. Dotyczy to nie tylko fts-u,ale ptt również. Zgadzam się,że nie zawsze opinie o sędziach są obiektywne,że taniec jest łatwą dyscypliną do oceny, ale prawdą jest też to,że znaczna część sędziów nie zachowuje się zgodnie z zasadami uczciwego sędziowania. A na tym turnieju niestety z uczciwością niektórym nie było po drodze. Proszę przeanalizować ocenianie sędziów,którzy mieli swoje pary na turnieju i zaręczam, że można byłoby uczciwiej podejść do wypełniania misji sędziego. Całym sercem jestem za tym, aby ta reforma w fts-ie udała się. Leży to w interesie tancerzy, rodziców, ale i trenerów, ich klubów, całego polskiego tańca. Mam nadzieję,że działacze fts-u wezmą opinie uczestników Pucharu pod rozwagę i uczciwie wyciągną wnioski. Pozdrawiam serdecznie.
112

~Sędziowanie

Dodano: 2015-01-14 | 11:04
Bardzo dużo jest krytycznych uwag na temat sędziowania. I rzeczywiście, często spotykam się, że sędziowie-trenerzy wyróżniają swoje pary kompletem krzyżyków (choć nie wszyscy). Również w finach wystawiają swoim parom wyższe noty, a parom, które mogą im zagrozić niskie. System liczenia (na szczęście opracowany w Anglii) eliminuje w znacznym stopniu tendencyjne oceny. W dużych turniejach jest większa liczba sędziów i wyniki są według mnie bardziej obiektywne, natomiast w najniższych klasach przy pięciu sędziach dochodziło do wyforowania swoich par, co mnie śmieszyło - przecież to dzieci, które nie rozumieją, że chodzi o robienie reklamy swoim szkołom tańca. Osobiście uważam, że skoro tancerzy się ocenia, to również sędziów powinno się oceniać. W innych dyscyplinach sportu są obserwatorzy, ale w sporcie tanecznym można zrobić to bardzo prosto. Przecież każdy sędzia w finałach wystawia noty. Jeżeli sześciu sędziów oceni parę na miejsce 1, 2 lub 3, to sędziowie są w porządku. Ale jeżeli jeden sędzia wstawia najniższe noty, to jest tu coś nie tak z umiejętnościami sędziowskimi (a nieraz spotykałem się z takim sytuacjami). Bardzo łatwo można zrobić ranking sędziów, na podstawie którego nadawać nowe klasy sędziowskie.
111

~do Ola

Dodano: 2015-01-14 | 10:30
przez kilka lat wszyscy dookoła opluwali sędziowanie w ramach PTT , teraz opluwanie się podzieliło na FTS i PTT , cóz z tego , że sędziują ci sami. Polska specjalność to wieczne narzekanie na wszytko i wszystkich.
Nie byłem na turnieju w Warszawie ale czym on się rożni od turnieju w Krakowie . Tam też co do sędziowania wpisów co nie miara .
Dopóki będzie decydował człowiek , to zawsze będą kontrowersje i to nie ważne czy to taniec , czy inny sport , zawsze sędziowie nie mają racji .
Przez tyle lat jest tak samo a Wy ciągle o Tym sędziowaniu
Pytanie ?

kto ma sędziować turnieje tańca jak nie byli tancerze , teraz w większości trenerzy lub byli trenerzy
kogo można przeszkolić do sędziowania jak nie osoby , które przez naście lat tańczyli i tyle samo są trenerami

Czy ktoś znalazł złoty środek ???

Wiem jak teraz trudno organizuje się turnieje , kasy mało , sponsorzy się nie garna

Turniej w Warszawie może i nie był taki " wypasiony " jak w Krakowie ale cóż , początki zawsze są trudne a Prezes PTT chyba całą kasę wydał aby pokazać się z pozycji silniejszego i w w imieniu czego ???
Nawet łączy siły z niedawnym śmiertelnym wrogiem WDP aby udowodnić kto jest wielbłądem
Na pewno nie w imieniu dobra tańca i tancerzy

95 % tancerzy nigdy nie osiągnie zamierzonych lub wymarzonych celów , jeżeli lubią to robić powinni się cieszyć z różnych możliwości a nie wdawać się w wojenki polsko-polskie na szczytach

Możecie jeździć na turnieje po całej Europie a nawet świecie , korzystajcie z tego
Nie bierzcie udziału w tych przepychankach na stołkach

Niech Ziomek i Czyżyk staną na ubitej ziemi , może w końcu zrozumieją kto dla kogo
tańczyłem kilkanaście lat zorganizowałem dużo turniejów różnej rangi , tańczyłem przede wszystkim dla samej przyjemności , także wiem o czym mowa
póki co jest jak jest , można zmieniać ale najpierw w klubach a potem dalej
Opluwanie w niczym nie pomoże

Życie w nowym roku wiele sukcesów a przede wszystkim radości i zadowolenia z samego tańca
110

~Ola

Dodano: 2015-01-14 | 09:52
Wszyscy z nadzieją patrzyliśmy na poczynania fts-u w kwestii naprawienia sytuacji w polskim tańcu. Po turnieju w Warszawie te nadzieje prysły.Teraz niestety wiem,że żadnego uzdrowienia nie będzie. Nie ważne czy nasze dzieci będą sędziowane przez sędziów ptt czy fts-u nadal będą oszukiwane przez dorosłych. Na chwilę obecną liczy się w polskim tańcu tylko kasa i załatwianie własnych interesów. A my rodzice bierzemy w tym udział. Płacimy naszym trenerom niebotyczne pieniądze za lekcje, szkolenia, konsultacje bez pokwitowań. Dlaczego nie mają kas fiskalnych? Jest szum wokół lekarzy,innych zawodów a nasi trenerzy nie kwapią się, aby być uczciwymi obywatelami. Przecież w większości są sędziami. Bycie sędzią powinno do czegoś zobowiązywać. Może nie dorośli do noszenia takiego tytułu, może nie powinni mieć nadawanych tytułów sędziego? Nazwę można zmienić na np oceniacze. Ilość komentarzy i ich temat po minionym Pucharze Goryczy niech Wam da do myślenia niby sędziowie. Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski. Jak macie zamiar tak sędziować jak w Warszawie, to lepiej się dobrze zastanówcie! Jeżeli rzeczywiście chcecie przeprowadzić reformę w polskim tańcu, to zacznijcie ją od siebie.
109

~rodzic

Dodano: 2015-01-14 | 09:01
Jadąc na turniej do Warszawy łudziłem się,że może wreszcie nastąpi nowa jakość w kwestii sędziowania. Jak bardzo się pomyliłem!
108

~smiech

Dodano: 2015-01-14 | 00:47
Nie ma możliwości żeby sedziowie nie przywodzili swoich par na turniej i czasami nawet z nimi jada. l co potem gloria i sprawiedliwości czekacie. Od XXXXX lat pomysł zapraszamy sędziów ale nie ich pary prowadzone w klubach lub konsultultowanych.
107

~:-((

Dodano: 2015-01-14 | 00:35
W naszej dyscyplinie jest niemożliwe oddzielenie roli trenera od roli sędziego!
... Niestety trzeba się z tym faktem pogodzić!!!
106

~:-(((

Dodano: 2015-01-14 | 00:25
.... Jak mi przykro, że nie masz poparcia w swoim tzw. Sędzio-Trenerze:-(((
105

~!

Dodano: 2015-01-14 | 00:17
Nie palić, i nie rodzice. Sędzia powinien byc li i jedynie sędzią , a nie właścicielem klubu i trenerem. Nie da sie obiektywnie ocenic swojej pracy- czytaj swojej pary. Kolega-sędzia również nie oceni obiektywnie par kolegi , bo przecież ktoś może ocenić jego pary w ten sam sposób tzn. zle...i koło się zamyka.Chcesz być sędzią? nie masz swojego klubu i par. Nie wystarczy,że nie sędziujesz tam ,gdzie tanczy twoja para - dobry kolega po fachu pamieta jak ma ja ocenić. Tyle w temacie
104

~Masakra

Dodano: 2015-01-14 | 00:00
Wszystkich sędziów spalić na stosie!!! Rodzice zajmijcie ich miejsce!!! Napewno będzie obiektywnie i nikogo nie będziemy straszyć sądami!!!
103

~do super

Dodano: 2015-01-13 | 23:51
czy uważasz, że nie ma na świecie innych fachowców w stylach niż ci w PTT i w FTS? hahahha
102

~SUPER

Dodano: 2015-01-13 | 23:42
Biegli sądowi z FTS będą orzekali w sprawach PTT i wice wercsa. Komuś coś chyba odpuściło w mózgu
101

~ad 96

Dodano: 2015-01-13 | 23:42
ponieważ jest duża różnica pomiędzy parami prezesa, a resztą. One po prostu zasługują na skreślenia i nie rozumiem dlaczego miałyby ich wcale nie dostawać, a nie dostawały min. od pana z Torunia

Dziś jest
30 maja 2023