TANIEC TOWARZYSKI

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska

Polskie pary tańczyły w Lazise

Dodano: 2024-01-25 | 19:35:13


Dzieje się na parkietach WDSF. W urokliwym włoskim miasteczku - Lazise, nad jeziorem Garda, w międzynarodowym gronie rywalizowały z powodzeniem także polskie pary.


Armand Fazullin i Klaudia Iwańska
foto: Facebook


Lazise Dance Sport Trophy 2024, to wydarzenie taneczne na scenie federacji WDSF, które zorganizowane zostało przez włoskie Garda Dance Studio. Polskie pary zaprezentowały się w trzech konkurencjach: WDSF World Open (new series) w obu stylach i WDSF Open Junior II Latin, a w panelach sędziowskich także zasiadali Polacy: Robert Wota i Krzysztof Cisek.

Nad jezioro Garda licznie przybyły pary z całej Europy, z którymi coraz częściej, i coraz liczniej, rywalizują pary z Chin, Hong Kongu szczególnie w stylu standardowym. Styl standardowy jest także mocną stroną polskich par w międzynarodowej rywalizacji i to bez względu na federację. W WDSF World Open (NS) Standard, w gronie 68. par, w barwach Polski zatańczyły trzy pary, z których dwie awansowały do finału zajmując miejsca 4- te i 6-te.

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, na polskich parkietach reprezentują Sportowy Klub Taneczny PASJA z Krakowa, wytańczyli 4-te miejsce, zaś Konrad Smoliński i Julia Bień, to tancerze Szkoły Tańca Starlight by Sadeccy i Uczniowskiego Klubu Sportowego, także, Starlight w Zielonej Gorze - w Lazise zajęli 6-te miejsce. Polskę reprezentowali również, tańczący wspólnie od maja 2023 r., Gianmarco Ciarabellini i Aleksandra Tomaszewska, duet włosko-polski.

Finałowe pary to:
 1. Marco Bodini i Kristina Charitonovaite - Litwa
 2. Andrea Gioncada i Vera Demidova - Włochy
 3. Alexey Bredikhin i Daria Bredikhina - Albania
 4. Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - Polska
 5. Emanuele Cannistraro i Anna Lubianetska - Ukraina
 6. Konrad Smoliński i Julia Bień - Polska

Konrad Smoliński i Julia Bień

Konrad Smoliński i Julia Bień
foto ilustracyjne: Facebook

Wyniki: WDSF World Open (new series) Standard - Lazise 2024

Łukasz Filipek i Kateryna Nasliednikova

Łukasz Filipek i Kateryna Nasliednikova
foto: materiały redakcyjne

W stylu Latin, turnieju WDSF World Open (NS), frekwencja również dopisała. Startowało 60. par, a barw Polski - samotnie - bronili Łukasz Filipek i Kateryna Nasliednikova, polsko-ukraiński duet. Kateryna pochodzi z Charkowa, na Ukrainie. Tańczą razem od sierpnia 2022 roku. Są półfinalistami Mistrzostw Polski Młodzieży poniżej 21 lat. Na krajowych parkietach reprezentują łódzki TIGER Team. Turniej w Lazise był ich debiutem w kategorii par Dorosłych (Amatorów), w którym wytańczyli ćwierćfinałowe 18.-19. miejsce.

Zdobywali taneczne doświadczenie, tańcząc na jednym parkiecie m.in. z WiceMistrzami świata - zwycięzcami tej konkurencji.

Na podium stanęli:
 1. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
 2. Konstantin Gorodilov i Polina Figurenko - Estonia
 3. Eric Testa i Federica Brezzo - Włochy

Wyniki: WDSF World Open (new series) Latin - Lazise 2024

Hubert Radkiewicz i Olga Nowak

Hubert Radkiewicz i Olga Nowak
foto: materiały redakcyjne

Hubert Radkiewicz i Olga Nowak są tancerzami TIGER Team Łódź. W Lazise zatańczyli w barwach Polski w WDSF Open Junior II Latin awansując na 4-te finałowe miejsce. Międzynarodową rywalizację zaczynali od ćwierćfinałów (22. pary).

Finałowe pary to:
 1. Radvilas Sakalauskas i Emilija Mackevic - Litwa
 2. Alejandro Gomez Esteve i Goya Gomez Calabuig - Hiszpania
 3. Ivan Smekalkin i Ivanna Bondaryeva - Niemcy
 4. Hubert Radkiewicz i Olga Nowak - Polska
 5. Massimo Menghinelli i Varvara Hrushanina - Włochy
 6. Lorenzo Giomi i Michelle Brunetti - Włochy

Wyniki: WDSF Junior II Latin - Lazise 2024

Lazise, Włochy

Widok na urokliwe Lazise, Włochy
foto: AhojPrzygodo.comTwistService.PL Portal Taneczny
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Dzięki hojności wielu darczyńców weszliśmy w 23. rok istnienia, za co z wdzięcznością i serdecznie dziękuję :)

Adam Socik
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Dziś jest
21 lutego 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI