danceCOMP Wuppertal 2023

Dodano: 2023-07-02 | 20:15:58

W niemieckim Wuppertalu dobiega końca, trwający od piątku, trzydniowy festiwal tańca, w którym z powodzeniem zatańczyło kilka polskich par.

WDSF Senior III Standard

danceCOMP w Wuppertalu ma długoletnią tradycję i jest bardzo popularny wśród par tanecznych, a szczególnie wśród Seniorów, o czym świadczy bardzo wysoka frekwencja w tych kategoriach. Z konkurencji Seniorów najliczniej obsadzony był turniej WDSF Open Senior III Standard, w którym wzięło udział 185. par tanecznych i TYLKO jedna para z Polski!!! - Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska, która w międzynarodowej rywalizacji przetańczyła cztery rundy turnieju, awansując do ćwierćfinału, w którym zajęli 15.-16. miejsce.

Marek i Krystyna Wasilewscy

Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska

Slawek Lukawczyk i Janine Nicole Desai

Sławek Łukawczyk i Janinie Nicole Desai

Polskim akcentem, turnieju Seniorów III Standard było zwycięstwo Sławka Łukawczuka i Janinie Nicole Daesai, polsko-angielskiego duetu, reprezentującego Anglię. Sławek i Janine zwyciężyli także w WDSF Open Senior III Latin.

Wyniki:

Do Wuppertalu pojechała z Polski także, TYLKO JEDNA, para młodzieżowa: Kajetan Tygielski i Veronika Minkova. Zatańczyli w obu stylach zajmując 2. miejsce w stylu latin (37. par) i 4. miejsce w stylu standardowym (24. pary).

Wyniki:

Kajetan Tygielski i Veronika Minkova
finały standard | latin

Matt Minkevich i Karolina Deluga

W Wuppertalu nie zabrakło także konkurencji dla par dorosłych rangi WDSF World Open New Series w obu stylach tanecznych. W stylu Latin - w międzynarodowej rywalizacji ze 108. parami - zatańczyła także TYLKO jedna para reprezentująca Polskę - Matt Minkevich i Karolina Deluga (włosko-polski duet taneczny). Zajęli 28.-29. miejsce w 1/8 finału. Turniej wygrali Marius Balan i Khrystyna Moshenska.

Turniej WDSF World Open NS stylu standardowym odbywa się dziś, 2 lipca 2023, a na listach startowych są trzy pary reprezentujące Polskę: Konrad Smoliński i Julia Bień, Dariusz Myćka i Madara Freiberga i Michał Salwin i Marta Dziashkevich oraz Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk - Polacy reprezentujący Niemcy. Póki co nie zostały jeszcze opublikowane wyniki tego turnieju.

Polskę - jako sędzia - reprezentował Marek Chojnacki.