TANIEC TOWARZYSKI

The Blackpool Open 2023

The Open Worlds 2023 część druga

Dodano: 2023-05-19 | 13:11:59

W drugiej części The Open Worlds 2023 parkiet w Blackpool Tower należał do Amatorów i Zawodowców. Festiwal zakończył się WDO Mistrzostwami Świata Zawodowców Latin.

Pierwsze dni w Blackpool Tower należały do par młodzieżowych i dziecięcych. Tancerze i tancerki reprezentujący wówczas Polskę wytańczyli, często, finałowe i półfinałowe miejsca, a jedna z - trójki - par dziecięcych Leon Pawlak i Hanna Tyrka zwyciężyli w kategorii Dzieci poniżej 12 lat w tańcach standardowych.
Dziecięce pary zatańczyły kolejny raz w niedzielę, 7 maja, w tańcach latynoamerykańskich. Leon Pawlak i Hanna Tyrka wytańczyli wówczas 5. finałowe miejsce, zaś pozostałe dwie polskie pary: Tymon Piwiński i Nadia Lato oraz Igor Gałązka i Nel Drozd zajęły miejsca - odpowiednio: 12.-13 i 25.-26. W tanecznej rywalizacji wzięły udział 34. pary.

W panelu sędziowskim oceniali: Radosław Hojsan i osiadły w Anglii - Wojciech Potaszkin.

Hubert Raczek i Dominika Mliczek

W The Open Worlds 2023 w Blackpool Tower zatańczyła liczna grupa par Amatorów i Zawodowców z Polski. W turniejach Rising Stars Amatorów Latin i Zawodowców Latin nasze, polskie, pary wytańczyły drugie miejsca: Hubert Raczek i Dominika Mliczek w turnieju Amatorów i Andrzej Jarosz i Ania Khrycheva w turnieju Zawodowców

W turnieju Amatorów RS Latin zatańczyło 114. par i aż 17. par z Polski, które zostały sklasyfikowane na miejscach:
  • 100.-103. - Dreling Mateusz i Gorczyca Sylwia,

zaś w Zawodowcach Rising Stars Latin uczestniczyło 66. par i łącznie 4. pary z Polski, które zajęły miejsca:
  • 17.-18. - Maciej Walczak i Anna Piaseczna-Walczak
  • 32.-33. - Maciej Duda i Nikola Lubowicka
  • 57.-58. - Łukasz Wiśniewski i Agnieszka Filipczak.
W panelu sędziowskim, turnieju zawodowców, Polskę reprezentowali: Kinga Jurecka-Fiksa i Janusz Biały.

3. Jing Hu Tang i Ying Zhao - Chiny.

W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Sergiu Rusu, a polskie pary zajęły miejsca:

Amatorzy Latin

Do turnieju Amatorów Latin przystąpiły 123. pary. Wśród sędziów tancerzy oceniał, między innymi, Michał Malitowski. Na podium stanęły dwie pary reprezentujące Chiny i jedna - Włochy:
  1. Tang Yi Ming i Huang Xin Yi - Chiny
  2. Marko Yong-Kun Long i Victoria Jia-Ni Cheng - Chiny
  3. Cosimo Barra i Diana Sharipova - Włochy

W barwach Polski zatańczyły aż 22. pary, to prawie 1/6 startujących par w tej konkurencji. Dobrze świadczy to pozycji Polski na arenie międzynarodowej i obyśmy to wykorzystali z pożytkiem.

• 110.-112. - Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska

Niedzielne zmagania tancerzy w stylu Latin przeplatane były turniejem Zawodowców Rising Stars Standard, w którym Polskę reprezentowała tylko jedna para Bartosz Lech i Patrycja Cieślak, która zajęła 14.-15. miejsce w rywalizacji z 38. parami. Oceniał pary - z Polski - Marek Kosaty.

The Open Worlds 2023 - Senior A 35-49 Latin

Senior A 35-49 Latin

Przedostatni dzień festiwalu w Blackpool Tower należał, między innymi, do Seniorów kl. A w kategorii 35-49 lat. W tej konkurencji dwie polskie pary: Mateusz Miszczuk i Joanna Wessalowska oraz Daniel Podraza i Patrycja Podraza awansowały do finału zajmując miejsca - odpowiednio: drugie i czwarte. Startowało 29. par.

Tego samego dnia 63. pary rywalizowały w turnieju Zawodowców Standard. Tylko dwie pary reprezentowały Polskę: Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka (16.-18. miejsce) i Lech Bartosz i Patrycja Cieślak (45.-46. miejsce). Na podium tej konkurencji stanęły pary:
  1. Stanislav Zelianin i Irina Cherepanova - Singapur
  2. Dusan Dragovic i Valeriya Agikyan - Anglia
  3. Stas Portanenko i Nataliya Kolyada - Ukraina

The Blackpool Tower 2023 - Amatorzy RS Standard

Amatorzy Rising Stars Standard

Ostatni dzień festiwalu w Blackpool Tower to turniej Amatorów Rising Stars Standard, do którego przystąpiło 30. par, wśród nich dwie z Polski: Szymon Panachida i Marika Zawadzka, która awansowała do finału zajmując w nim 6. miejsce. Drugą parą byli Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska (25. miejsce).
W gronie sędziów Polskę reprezentował Andrzej Sadecki.

WDO Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin

O ile wszystkie konkurencje The Open Worlds 2023 odbyły się w formule OPEN, bez względu na przynależność federacyjną czy narodowość, to zamykający festiwal w Blackpool Tower turniej o Mistrzostwo Świata par zawodowych w stylu latin odbywał się zgodnie z zasadami World Dance Organization (WDO).
Do Mistrzostw zgłosiło się 96. par z całego świata. W panelu sędziowskim o tytułach mistrzowskich decydowała także Polka - Agnieszka Melnicka (Melia).

Troels Bager i Ina Jeliazkova

Mistrzami świata zostali reprezentanci USA - Troels Bager i Ina Jeliazkova, a w finale zatańczyli oprócz nich: