TANIEC TOWARZYSKI

Mistrzostwa Polski FTS Latin - Konin 2020

Refleksje po Mistrzostwach w Koninie

Dodano: 2020-11-14 | 14:58:38


Przed tygodniem, w Koninie, odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Twist Service miał przyjemność śledzić pierwszy dzień tamtejszych Mistrzostw.


Patronat medialny:
TWIST SERVICE Portal Taneczny

Z podziwem i uznaniem obserwuję wszystkich, którzy w obecnej, covidowej sytuacji, robią wszystko - mimo bardzo wielu przeciwności, co przykre, także ze strony tych, od których powinni liczyć na wsparcie - aby nie zamarł taniec, a sportowy taniec towarzyski (turnieje tańca) w szczególności.

Michałowi Kowalskiemu i Joannie Jaśko-Kowalskiej wraz z EsCudo Team Twist Service towarzyszył od marca br., kiedy to pechowo dla nich, Organizatorów, Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich zostały wówczas odwołane, a raczej przełożone na inny termin, albowiem dotychczasowi Organizatorzy z przeprowadzenia tychże Mistrzostw nigdy nie zrezygnowali!

Po wakacjach, wydawało się, że negatywne "emocje" związane z zarazą, jakby ucichły. Życie zaczęło wracać do normalności. W Aarhus  (Dania), odbyły się WDSF Mistrzostwa Europy w 10 tańcach, a na Twist Service ogłosiliśmy, że Sezon turniejowy 2020/2021 rozpoczęty.

W tej "odwilży", we wrześniu br. pojawiło się światełko w tunelu, zapadła decyzja o terminie - Mistrzostwa Polski FTS Latin odbędą się w Koninie, 7 - 8 listopada 2020 r., ale na tym emocji nie było końca. Początek października, to ogłoszenie "nastania" drugiej fali zarazy, a wraz z nią rząd ogłosił obostrzenia, ograniczenia, na szczęście - zezwalające na przeprowadzenie wszelkich zawodów sportowych, ale bez udziału publiczności i w "reżimie" sanitarnym.

Dla Organizatorów MP w Koninie było to kolejne wyzwanie, by sprostać narzuconym ograniczeniom. Mimo tego, nie ugięli się i Mistrzostwa Polski FTS w Koninie odbyły się, a wielkie zaangażowanie Michała Kowalskiego, Joanny Jaśko-Kowalskiej i EsCudo Team zostało docenione zarówno przez włodarzy Miasta Konin jak i tancerzy. Wyjątkową, wzruszającą, chwilą był moment długich, spontanicznych i ciepłych braw tancerzy w podziękowaniu za przeprowadzenie Mistrzostw i umożliwienie rywalizacji turniejowej. To była jedna z piękniejszych chwil Mistrzostw.

Mistrzostwa Polski FTS Latin - Konin 2020


Mistrzostwa Polski FTS Latin - Konin 2020

Urzekjąca, przepiękna scenografia, przygotowana była tak, jakby cała Hala Rondo w Koninie miałby być wypełniona publicznością, a wspaniała orkiestra Punto Latino Band była prawdziwie zachwycającą wisienką na torcie.


W normalnych czasach wszelkie wydarzenia sportowe i kulturalne niezwykle trudno zrealizować bez wsparcia sponsorów, a w tych - obecnych - bardzo trudnych - tym bardziej. Mistrzostwa Polski FTS w Koninie wsparła jako Sponsor Główny - firma KUPIEC. Wszystkich dużych i małych sponsorów Mistrzostw Polski FTS poznamy odwiedzając zakładkę SPONSORZY.


Mistrzostwa Polski FTS Latin - Konin 2020

Mistrzostwa Polski FTS Latin - Konin 2020

Dziewięcio-osobowa komisja sędziowska Mistrzostw pracowała pod kierownictwem Marcina Ścieglińskiego. Byli to: 
  • Jaroslav Kucera (Czechy)
  • Natalia Magdalinova (Niemcy)
  • Sabrina Manuzi (Włochy)
  • Euvgenia Parakhina (Holandia)
  • Krzysztof Hulboj (Polska)
  • Jarosław Jaworski (Polska)
  • Katarzyna Korzeb (Polska)
  • Alicja Majewska (Polska)
  • Karolina Urban (Polska),
a skrutinerami byli Krzysztof Ślizewski i Dorota Gołębiowska.


Katarzyna Grzęska

Nad sprawnym przebiegiem Mistrzostw czuwała Katarzyna Grzęska.

Poza mistrzostwami w stylu latynoamerykańskim odbyły się także Mistrzostwa Polski w kl. B w stylu standardowym.


W imieniu włodarzy Konina galę wieczorną otworzył Pan Witold Nowak, Zastępca Prezydenta Konia, który podkreślił ogromne zaangażowanie Organizatorów, a Michała Kowalskiego w szczególności, w doprowadzeniu do realizacji Mistrzostw.


Michał Kowalski
foto - ? - Adam Socik / TwistService.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
(All Right Reserverd)


Na koniec zauważamy - piękny, bardzo rzadko spotykany, gest solidarności środowiska tanecznego. Stowarzyszenie Amber w Kołobrzegu, w tym trudnym czasie, wsparło organizatorów Studio Tańca EsCudo darowizną przeznaczoną na cele organizacji Mistrzostw. Członkowie Stowarzyszenia Amber piszą m.in: "Uważamy, że jest to nowa forma jedności świata tanecznego w Polsce oraz wzajemne zrozumienie, wsparcie i solidarność stanie się jego dobrą praktyką."

Amber Kołobrzeg

Dziś jest
24 lipca 2024