POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2019

Mateusz Sobczyński i Sophia Akhund

Ze Szczecina do Nowego Jorku

Dodano: 2019-11-16 | 18:33:31


Mateusz Sobczyński, pochodzący ze Szczecina, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski i reprezentant naszego kraju na wielu prestiżowych turniejach tanecznych, kontynuuje karierę, lecz od 6. lat poza granicami Polski.


foto: materiały redakcyjne

Od kilku lat Mateusz realizuje się jako trener. Prowadzi dużą grupę studentów w systemie Pro-Am za Oceanem, w Nowym Jorku. Jednym z jego ostatnich sukcesów, było zwycięstwo odniesione wraz ze swoją studentką Sophią Akhund na jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w USA - koło słynnego Brooklyn Bridge ? "Manhattan Dancesport". W jego kategorii rywalizowało 16. par. Mateusz Sobczyński i Sophia Akhund wygrali w każdym tańcu. Sukces jest tym większy, że w gronie sędziów zasiadali znani w świecie tańca - mistrzowie, m.in.: Karina Smirnov, Vibeke Toft czy Marina Manusova.

Mateusz rozwija swój talent nie tylko jako tancerz, ale również w pracy instruktora i trenera. Pracuje z różnymi grupami miłośników i adeptów pięknej sztuki tańca. Jego praca, zaangażowanie, umiejętności z pewnością sprawiają, że ma wpływ na rozwój tańca amatorskiego w USA.

Mateusz Sobczyński

Mateusz Sobczyński

foto: materiały redakcyjne

Obecnie Mateusz jest w trakcie tworzenia i realizowania specjalnego programu skierowanego do osób starszych, wytypowanych na podstawie badania "The New England Journal of Medicine". Dzięki opracowanemu przez Mateusza programowi, uczestnicy tego terapeutycznego projektu, zachowają większą sprawność zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Odpowiednio zaplanowane układy taneczne poprawią pamięć, zapobiegną rozwojowi demencji, dodadzą osobom nieśmiałym pewności siebie. Dzięki temu programowi seniorzy spędzą czas aktywnie, kreatywnie, w towarzystwie, zadbają o zdrowie i kondycję psychiczną.

Życzymy Mateuszowi sukcesów w roli tancerza i instruktora oraz trenera tańca na amerykańskich parkietach.