TANIEC TOWARZYSKI

Koszyce i Mistrzostwa

Dodano: 2019-06-10 | 07:29:32


Koszyce, na Słowacji, gościły w miniony weekend pary rywalizujące o tytuły WDSF Mistrzów Europy w 10 tańcach, WDSF Mistrzów Świata Seniorów II Latin oraz w turniejach WDSF International Open. W rywalizacji brały udział także polskie pary.


Barw Polski w WDSF Mistrzostwach Europy Amatorów w 10 tańcach bronili tancerze z kołobrzeskiego Klubu Tańca Amber - Dawid Kurzawa i Kamila Anuszkiewicz. Jako młodzi tancerze w tej kategorii nie wytańczyli spektakularnego wyniku. Przetańczyli dwie rundy mistrzostw plasując się na 18. miejscu. Podobnie jak oni, w drugiej rundzie Mistrzostw zatańczyli Polacy, ale w barwach Hiszpanii i Portugalii. I tak 19. miejsce dla Hiszpanii zajęli Edgar Sztuce Vel Stuzmania i Gemma Dominiquez Garcia, a 21. miejsce przypadło reprezentantom Portugalii - Joao Relha i Alicji Ciesielskiej.

Do półfinału WDSF Mistrzostw Świata Senior II Latin awansowali polscy Seniorzy - Państwo Tomasz i Róża Kucharczykowie, którzy w rywalizacji z 66. parami z całego świata zajęli 9.-10. miejsce.

Oba mistrzowskie turnieje sędziowała - z Polski - Alicja Majewska.

Poza powyższymi konkurencjami polskie pary uczestniczyły w turniejach WDSF International Open. I tak w stylu standardowym zatańczyło 5. polskich par, z których 3. wytańczyły miejsca w półfinale:
  • 9. - Dariusz Stopka i Karolina Rek
  • 10. - Marcin Kleist i Julia Bień
  • 12. - Gabrielius Vaikasas i Klaudia Grabowska.

Dwie kolejne pary to - Jakub Sawicki i Dagmara Miłek (16.-17. miejsce) oraz Dawid Kurzawa i Kamilla Anuszkiewicz (27. miejsce), która zatańczyła także w stylu latynoamerykańskim, w którym zajęła 16. miejsce.

W stylu Latin zatańczyła jeszcze jedna polska para - Mikołaj Nowoświat i Magdalena Same, która zajęła 23. miejsce.

Turnieje International Open sędziował w barwach Polski - Włodzimierz Smirnow.

Wyniki: