POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2016

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Helsinki GS Standard

Dodano: 2016-03-06 | 15:06:06


Wczorajszy, pierwszy 2016 roku, turniej z cyklu WDSF Grand Slam Standard zakończył się wysokim 16. miejscem polskich reprezentantów Dariusza Myćka i Madary Freiberga


Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: Adam Socik / TwistService.PL

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Wczorajszy turniej rangi WDSF Grand Slam 2016 w stylu standardowym zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Rosjan - Dmitry Zharokova i Olgi Kulikova, za którymi zatańczyli na miejscu drugim - Simone Segatori i Annette Sudol (Niemcy) i na miejscu trzecim - Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite (Litwa).

Polskę reprezentowały tylko dwie pary, a nie jak zapowiadaliśmy wcześniej na podstawie ogłoszonych list startowych - trzy pary. Do Helsinek nie dojechali Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral. Na starcie stanęły 94. pary. Nasi reprezentanci Dariusz Myćka i Madara Freiberga, w rywalizacji z czołówką światową zajęli, wysokie, 16. miejsce w ćwierćfinale.

Druga z polskich par Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk została sklasyfikowana w 1/8 finału, na miejscu 37.-39.

Dziś kolejny dzień festiwalu Finland Open 2016 i główny turniej WDSF Grand Slam w stylu latynoamerykańskim, w którym Polskę reprezentują:
  • Jakub Lipowski i Nikolina Melin,
  • Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska oraz
  • Edgar Marcos i Alina Nowak - pod flagą Hiszpanii.

Kibicujemy i życzymy połamania obcasów.

WDSF Grand Slam Latin Helsinki 2016

foto: materiały prasowe

Z ostatniej chwili (15:48)

Jakub Lipowski i Nikolina Melin awansowali do top 48., Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska walczą o awans do kolejnej rundy w re dance.