POLONIA TANECZNA / 2014 / WYDARZENIA 2014

Armand Fazullin & Klaudia Iwańska

Sukces w Vancouver

Dodano: 2014-11-15 | 11:04:48


Odnotowujemy kolejny, światowy, sukces polskiej tancerki - Klaudii Iwańskiej, która w duecie z Estończykiem - Armandem Fazullinem wytańczyła tytuł II Wicemistrzów Świata w 10 tańcach Młodzieży poniżej 21 lat.


Armand Fazullin & Klaudia Iwańska
foto: własne tancerzy

Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat w 10 tańcach odbyły się w piątek, 14 listopada 2014 r., w ramach znanego w świecie turnieju SnowBall Classic w Vancouver - Kanada.

Z uwagi na 9-godzinną różnicę czasową - Mistrzostwa zakończyły się nad ranem czasu polskiego, kiedy to dotarła do Twist Service informacja o znakomitym wyniku Armanda Fazullina i Klaudii Iwańskiej - reprezentujących Polskę, którą to wiadomością z satysfakcją dzielimy się z czytelnikami TS.

Kanada teraz śpi ... dlatego też więcej szczegółów z Mistrzostw Świata oraz innych konkurencji SnowBall Classic podamy już wkrótce ...


Armand Fazullin & Klaudia Iwańska
foto: własne tancerzy

Aktualizacja - 16 listopada 2014, późnym wieczorem ...


W Mistrzostwach Świata wzięło udział 21. par, zaś tytuły mistrzowskie przypadły reprezentantom gospodarzy, Rosji i Polski:
  1. Winson Tam & Anastasia Novikova - Kanada
  2. Yury Batyrev & Milena Barabanova - Rosja
  3. Armand Fazullin & Klaudia Iwańska - Polska
Wyniki - WDSF Mistrzostwa Świata w 10 tańcach Młodzieży poniżej 21 lat


Armand i Klaudia, następnego dnia po Mistrzostwach, w sobotę 15 listopada, zatańczyli w turnieju WDSF International Open Standard, w którym zajęli 5. miejsce w finale.

Podczas SnowBall Classic rozegrano także turniej WDSF International Open Latin, w którym 2. miejsce zajęła - tańcząca dla Hiszpanii - hiszpańsko-polska para Edgar Marcos Borias i Alina Nowak.

Kanadyjczycy byli także gospodarzami WDSF Mistrzostw Świata Senior II Standard. Tę konkurencję wygrali Włosi - Carlo Wilmer Righero i Manuela Traversi.

Wyniki: