POLONIA TANECZNA / 2014 / WYDARZENIA 2014

Szymon Kuliś & Margarita Zvonova

W Sofii też tańczyli Polacy

Dodano: 2014-06-03 | 21:35:18


W miniony weekend Polacy tańczyli i na Dalekim Wschodzie, w Hong Kongu, i blisko Polski, po sąsiedzku, na Słowacji w Koszycach, oraz trochę dalej na południe Europy - w stolicy Bułgarii w Sofii.


Szymon Kuliś & Margarita Zvonova
foto: Marcin Tumasz / EmotionImage.pl


Bułgarzy zaprosili pary taneczne do Sofii do udziału w Rainbow Dance Cup 2014, w programie którego głównymi konkurencjami były turnieje rangi WDSF World Open Standard i Latin.

W turnieju WDSF World Open Standard zatańczyli Szymon Kuliś i Margarita Zvonova, którzy awansowali do finału zajmując 6. miejsce. Na starcie tej konkurencji stanęły 63. pary taneczne, z 19. krajów świata, w tym 13. tzw. "gwiazdek" - czyli par tanecznych znajdujących się aktualnie w pierwszej 50-tce światowego rankingu WDSF.

W stylu standardowym zatańczyła jeszcze jedna polska para - Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, która została sklasyfikowana na 11. miejscu, w półfinale.

W Sofii swój pierwszy turniej - w barwach Rosji - zatańczyła Polka Hanna Żudziewicz, której partneruje aktualnie Rosjanin - Artiom Bronnikov. Rywalizację zakończyli na 13. miejscu.

Na podium turnieju standardowego stanęli:
  1. Simone Carabellese & Lucia Cafagna - Włochy
  2. Volodymyr Lyatov & Veronika Myshko - Ukraina
  3. Paolo Campigotto & Petre Alina - Rumunia

Natomiast w turnieju WDSF World Open Latin uczestniczyła jedna polska para - Michał Danilczuk i Jowita Przystał.

W komisji sędziowskiej, w 13-osobowych panelach, w stylu standardowym nie bylo polskiego sędziego, zaś w stylu latin - sędziował z Polski Pan Antoni Czyżyk.

Sofia, 31 maja - 1 czerwca 2014 roku.


WYNIKI: