POLONIA TANECZNA / 2013 / WYDARZENIA 2013

Andrej Mosejcuk & Kamila Kajak-Mosejcuk

"Opuszczają" Polskę ...

Dodano: 2013-06-15 | 14:11:42


Jak mówią, była to dla nich bardzo trudna decyzja - Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Mosejcuk od najbliższego turnieju będą tańczyć dla Niemiec!!!


Andrej Mosejcuk & Kamila Kajak-Mosejcuk
foto: Rob Ronda

Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Mosejcuk tańczą razem od stycznia 2009 roku. Przez pięć lat godnie reprezentowali Polskę na turniejach świata. Ich ostatnim turniejem zatańczonym w barwach Polski był tegoroczny Blackpool Dance Festival 2013. W sobotę, 22 czerwca 2013 roku, w Mannheim, zatańczą kolejny turniej w swojej karierze tancerzy zawodowych - WDC German Open Championships 2013. Niestety - dla polskich fanów tej pary - będzie to ich pierwszy turniej w reprezentacji Niemiec.

Tytułowe "Opuszczają" nie jest dosłowne. Andrej i Kamila, decydując się reprezentować Niemcy, nie wyprowadzają się z Polski. Nadal będą mieszkać w Warszawie, gdzie siedzibę ma ich klub tańca - Polish Club, w którym jak dotąd będą pracować z parami tanecznymi.

Andrej i Kamila za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim za dotychczasowe wsparcie, doping jak również i krytykę. Twist Service nadal będzie im towarzyszył i kibicował - niestety w "polonijnej" zakładce naszego portalu.

Ubolewać należy, że nie potrafimy w naszej polskiej rzeczywistości wykorzystać potencjału zdolnych, ambitnych i utytułowanych tancerzy dla rozwoju ruchu zawodowego w Polsce, który praktycznie już nie istnieje!!!