POLONIA TANECZNA / 2013 / WYDARZENIA 2013

Emanuel Valeri & Tania Kehlet

Cambrils Hiszpania

Dodano: 2013-04-02 | 19:49:36


Dla jednych minione Święta Wielkanocne były czasem uczestnictwa w zawodach tanecznych, dla innych, w tym dla redakcji Twist Service, był to czas poświęcony Rodzinie. Święta minęły, do historii przeszły także turnieje Grand Slam i Mistrzostwa Europy Młodzieży w stylu standardowym, które odbyły się w Cambrils, w Hiszpanii.


Emanuel Valeri & Tania Kehlet
foto: Prof. dr Helmut Roland

Festiwal tańca w Cambrils rozpoczął się w piątek, 29 marca, WDSF Mistrzostwami Europy Młodzieży w stylu standardowym. Polskę reprezentowali aktualni Mistrzowie Polski PTT i FTS - Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska, którzy w ME zajęli 9.-10. miejsce w półfinale. Druga polska para - Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak (II Wicemistrzowie Polski PTT i FTS) zajęła 24. miejsce w ćwierćfinale. W Mistrzostwach Europy uczestniczyło 55. par, a miejsca medalowe przypadły parom:
 1. Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute - Litwa
 2. Alexey Barkov & Anna Grishchenko - Rosja
 3. Madis Abel & Aleksandra Galkina - Estonia
WYNIKI - WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży Standard


Tegoroczny festiwal w Cambrils były wielkim, znaczącym wydarzeniem tanecznym na europejskich parkietach, głównie za sprawą turniejów Grand Slam, w których zatańczyły czołowe pary świata, i w trakcie których miał swoją premierę "zaktualizowany" system oceny par - Judging System 2.0.

Judging System 2.0

Carlos Frietag - Prezydent WDSF i Marco Sietas - Dyrektor Sportu WDSF
obserwują "działanie" nowego systemu ocen Grand Slam
foto: Prof. dr Helmut Roland


Turnieje WDSF Grand Slam, poza premierą nowego systemu ocen par, miały znakomitą oprawę medialną - bezpośrednią relację telewizyjną na kanale Euro Sport. W stylu standardowym zatańczyło 75. par, wśród nich trzy pary tańczące w barwach Polski, które niestety nie odegrały w turnieju znaczącej roli. Najlepiej z par polskich zatańczyli Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral, którym przypadło 18. ćwierćfinałowe miejsce. Rundę wcześniej - 1/8 finału (top 48.) zatańczyli Szymon Kuliś i Margarita Zvonova - 41.-43. miejsce oraz Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska - 44.-45. miejsce.

Triumfatorami w stylu standardowym byli:
 1. Emanuel Valeri & Tania Kehlet - Dania
 2. Simone Segatori & Annette Sudol - Niemcy
 3. Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva - Rosja
 4. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja
 5. Nikolay Darin & Natalia Seredina - Mołdawia
 6. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
WYNIKI - WDSF Grand Slam Standard

Grand Slam Latn, Cambrils 2013

Finaliści WDSF Grand Slam Latin
foto: Prof. dr Helmut Roland

Podobnie jak w stylu standardowym, także w stylu latynoamerykańskim turniej WDSF Grand Slam zatańczyły czołowe pary taneczne świata. Łącznie uczestniczyło 76. par. W barwach Polski zatańczyli Roman Malkov i Ewa Malik oraz Krystian Radziejowski i Sylwia Maczek, którzy niestety w pierwszej rundzie turnieju wycofali się z powodu kontuzji.

17. miejsce w ćwierćfinale zajęła Polka - Alina Nowak z Hiszpanem - Edgarem Marcos (w barwach Hiszpanii), których karierę taneczną śledzimy na bieżąco. Finał został zdominowany przez tancerzy Rosji, a zwyciężyli reprezentanci Włoch:
 1. Aniello Langella & Khrystyna Moshenska - Włochy
 2. Andrey Kiselev & Anastasia Balaeva - Rosja
 3. Gabriele Goffredo & Anna Matus - Mołdawia
 4. Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya - Rosja
 5. Stanislav Nikolaev & Elena Ziuziukina - Rosja
 6. Yury Simachev & Anastasia Klokotova - Rosja
WYNIKI - WDSF Grand Slam LatinJak przystało na formułę festiwalu oprócz wyżej opisanych - pierwszoplanowych - konkurencji w Cambrils rozegrano dużo więcej turniejów. Odnotowujemy te, w których tańczyli reprezentanci Polski:

Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek - wygrali konkurs WDSF Rising Stars Standard, zaś Mateusz Szczepaniak i Iza Borecka zajęli 5. finałowe miejsce w międzynarodowym turnieju Open Junior Standard oraz 6. miejsce w Open Junior Latin. W turniejach Juniorów zatańczyli także Mateusz Stański & Nikola Lubowick (9.-10. miejsce w stylu Standard i 14. - w stylu Latin).


Przed rokiem w Cambrils:

Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2013-04-06 | 18:46