NEWSY

32. Trofeo V. Colombo

32 Trofeo V. Colombo

Dodano: 2013-03-25 | 23:23:06


We włoskim Pieve di Cento (Bolonia) w weekend (22-23-24 marca) odbył się duży, z udziałem wielu czołowych par tanecznych świata, 32. festiwal tańca - Trofeo Victorio Colombo, w którym uczestniczyły także trzy polskie pary i dwie pary polonijne.


Festiwal odbywał się

pod marką TEAM DIABLO, a personalnie zapraszali - Olga Cacciari & Simone Cane. Dwie polskie pary rozpoczęły swoje taneczne zmagania już w piątek, 22 marca 2013, konkurencją Rising Stars Standard, do której przystąpiły łącznie 63. pary. Nasi zajęli w tej rywalizacji trochę "pechowe" miejsca, bo pierwsze nie wchodzące do finału - Konrad Paprocki i Justyna Malisz oraz pierwsze nie wchodzące do półfinału - Paweł Stękała i Danuta Kwaśny.

WYNIKI - Rising Stars StandardKolejnego dnia festiwalu,

w sobotę, 23 marca, na parkiecie rywalizowały, między innymi, pary latynoamerykańskie w silnie obsadzonym konkursie WDSF World Open Latin, w którym startowało 112 par. Nie było wśród nich polskich przedstawicieli, ale były za to dwie pary polonijne:

Na podium stanęły pary:

  1. Aniello Langella & Khrystyna Moshenska - Włocht
  2. Gabriele Goffredo & Anna Matus - Mołdawia
  3. Yury Simachev & Anastasia Klokotova - Rosja
WYNIKI - WDSF World Open LatinOstatni dzień festiwalu,

niedziela 24 marca, stał pod znakiem stylu standardowego - WDSF World Open Standard, do której to konkurencji przystąpiło 139. znakomitych par z całego świata wśród nich Polacy, którzy przetańczyli 3. rundy zajmując w 1/8 finalu miejsca:
  • 35. - Krzysztof Musioł i Karolina Anioł,
  • 40.-42. - Konrad Paprocki i Justyna Malisz,
  • 46. - Paweł Stękała i Danuta Kwaśny.
W tym turnieju znakomicie zatańczyli tancerze polonijni - Patryk Rucinski & Ella Nusenbaum, zajmując w ćwierćfinale 13. miejsce, pierwsze "nie wchodzące" do półfinału. Na podium stanęły pary:
  1. Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva - Rosja
  2. Marco Cavallaro & Letizia Ingrosso - Włochy
  3. Nikolay Darin & Natalia Seredina - Moldawia
WDSF World Open StandardP.S.

Marzy się nam, w redakcji, napisać o turnieju w Polsce, w którym w głównych konkurencjach zatańczy po 100. i więcej par. Znakomite od strony organizacyjnej, z tradycjami i z udziałem czołowych par świata turnieje w Polsce mają miejsce, ale stu i więcej par w jednej konkurencji nie pamiętamy.