LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / R

Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum

Patrick Rucinski - sywetka tancerza

Dodano: 2013-02-07 | 22:29:13


Przybliżamy sylwetkę tancerza - Patricka Rucinskiego, obywatela Kanady polskiego pochodzenia, który w minioną niedzielę, 3 lutego, wraz z Ellą Nusenbaum zdobył tytuł WDSF Wicemistrzów Świata Młodzieży poniżej 21 lat w stylu standardowym.


Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum
foto: Rob Ronda

Patrick urodził się w Kanadzie, ale jego rodzice pochodzą z Polski, z Warszawy. Też byli tancerzami, a w Toronto prowadzą szkołę tańca. Byli oni jego pierwszymi nauczycielami i trenerami. Zaczął tańczyć w wieku sześciu lat. Z obecną partnerką - Ellą Nusenbaum, tańczy już 8 lat, od 2005 roku.


foto: Rob Ronda

Największymi osiągnięciami Patricka Rucinskiego & Elli Nusenbaum było trzykrotne Mistrzostwo Kanady w kategorii Młodzieżowej standard oraz trzecie miejsce na WDSF Mistrzostwach Świata w Korei Płd. 2010 rok i dwukrotne Wicemistrzostwo Świata Młodzieży poniżej 21 lat: w 2012 roku w Mons, Belgia i w minioną niedzielę 3 lutego 2013 roku w Antwerpii, Belgia.


Ella Nusenbaum - Larissa Kerbel - Patrick Rucinski

Ella Nusenbaum - Larissa Kerbel - Patrick Rucinski
foto: prywatne archiwum Elli Nusenbaum
 
Obecną trenerką Patricka i Elli jest Larissa Kerbel.

Patrick z Ellą są aktywnymi tancerzami. Tańczą turnieje na całym świecie. Jednak jak dotąd nie zawitali jeszcze do Polski. Na pytanie kiedy? Patrick odpowiedział - "Oczywiście bardzo bym chciał zatańczyć na turnieju w Polsce. Wiem, że jest w Polsce kilka znanych turniejów i chciałbym na jednym z nich w przyszłości zatańczyć."

Serdecznie zapraszamy i życzymy kolejnych sukcesów na parkietach świata :)