POLONIA TANECZNA / 2012 / WYDARZENIA 2012

Rares Cojoc & Hanna Żudziewicz

Weekend goni weekend

Dodano: 2012-11-09 | 00:27:01


Co tydzień, w weekendy, odbywają się turnieje tańca. Redakcja Twist Service stara się na bieżąco publikować newsy z większości turniejów i wydarzeń tanecznych, jednak nie zawsze są ku temu sprzyjające warunki i czasem okazuje się, że ... weekend goni weekend!


Rares Cojoc & Hanna Żudziewicz
foto - prywatne archiwum pary

W artykule:WDSF World Open Standard - Oradea (Rumunia)

4 listopada 2012
Oradea (z łacińska Varadinum), to miasto w zachodniej Rumunii, tuż przy granicy z Węgrami. Liczy blisko 240.000 mieszkańców i jest jednym z najlepiej rozwiniętych miast w Rumunii. To w Oradea w miniony weekend miał miejsce tradycyjny o tej porze turniej Varadinum Dance Festival 2012, którego jedną z konkurencji był przeprowadzony w niedzielę 4 listopada 2012, turniej WDSF World Open Standard, turniej z polskimi akcentami. Zwycięstwo w tym konkursie odniosła rumuńsko-polska para, reprezentująca gospodarzy - Rares Cojoc i Hanna Żudziewicz. Pokonali oni 50. par tanecznych.

W turnieju tym zatańczyła również polska para - Dariusz Myćka i Luiza Piotrowska, która zajęła remisujące 7.-8. miejsce w półfinale, a w międzynarodowym panelu sędziowskim nie zabrakło przedstawiciela Polski, którym była Pani Jusytna Hawkins.

Finaliści WDSF World Open Standard:

 1. Cojoc Rares & Hanna Zudziewicz - Rumunia
 2. Csaba Laszlo & Viktoria Pali - Węgry
 3. Paolo Campigotto & Alina Petre - Rumunia
 4. Williamson Earle & Charlotte Christiansen - Dania
 5. Vitaly Denisov & Natalia Pazyna - Rosja
 6. Bogdan Talpiga & Maria Talpiga - Rumunia

 7. Dariusz Myćka & Luiza Piotrowska - Polska
Wyniki WDSF World Open Standard


W Oradea w poprzednich latach:

Nasi w Oradea i w Moskwie (2011 rok)
Varadinum - Oradea (2009 rok)
Latvia Open 2012 Riga

Latvia Open 2012 - Ryga (Łotwa)

4 listopada 2012

Taneczna rywalizacja w stolicy Łotwy odbywała się już od piątku, 2 listopada. W ramach Latvia Open 2012 odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata Juniorów II w 10 tańcach, o których na Twist Service pisaliśmy na bieżąco. Wśród wielu konkurencji Latvia Open 2012 "polskim" turniejem okazała się być rywalizacja młodzieży w stylu Latin. Zatańczyły w tym konkursie 33. pary taneczne, wśród których na 3. miejscu uplasowali się Polacy - Mateusz Kieszek & Anna Wałachowska. Nasi tancerze ulegli reprezentantom Rosji: Antonowi Lam-Viri & Annie Ilina oraz Nikolay'owi Chernov & Evgeni Florinskaya.

Druga z polskich par startująca w konkurencji Młodzieży Latin - Konrad Gadko & Wiktoria Janson zajęła 7. miejsce w półfinale, a w panelu sędziowskim turniejów w Rydze przedstawicielem Polski był Pan Włodzimierz Smirnow.

WDSF Mistrzostwa Unii Europejskiej w 10 tańcach - Usti nad Łabą (Czechy)

3 listopada 2012

Mateusz Zakrzewski & Jolanta Krasińska

Mateusz Zakrzewski & Jolanta Krasińska
foto: Krzysztof Hudaszek

Czeska miejscowość Usti nad Łabą prawie co roku gości tancerzy rywalizujących o tytuły mistrzowskie Unii Europejskiej. Przed rokiem odbyły się tam WDSF Mistrzostwa Unii Europejskiej w stylu Standard, a w roku bieżącym, w sobotę 3 listopada 2012 roku - WDSF Mistrzostwa Unii w 10 tańcach. Polskę reprezentowała para Mateusz Zakrzewski i Jolanta Krasińska, która zajęła czwarte, finałowe, miejsce. W finale, przed naszymi reprezentantami, na miejscu trzecim jeszcze jeden polski akcent - reprezentanci Danii, duńsko-polska para Nikolaj Lund i Marta Kocik.

Finaliści Mistrzostw UE:

 1. David Odstrcil & Tara Bohak - Czechy
 2. Marts Punins & Dana Jakobsone - Łotwa
 3. Nikolaj Lund & Marta Kocik - Dania
 4. Mateusz Zakrzewski & Jolanta Krasińska - Polska
 5. Michal Hornicek & Yana Grishchenko - Czechy
 6. Edgaras Baltaragis & Indre Kucinskaite - LitwaWDSF International Open - Moskwa (Rosja)

3 - 4 listopada 2012

Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka

Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka
foto: Adam Kaniewski

Jedna polska para - Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka zdecydowała się zatańczyć, w pierwszy weekend listopada, w Moskwie na turniejach WDSF rangi International Open Standard i Latin. W obu stylach polscy tancerze rywalizowali z kilkudziesięcioma parami (62. - latin, 52. - standard), w większości rosyjskimi. W stylu latynoamerykańskim zajęli miejsce 13. w ćwierćfinale, zaś w stylu standardowym - 9. w półfinale.

W panelu sędziowskim polskim przedstawicielem była Pani Galina Smirnow.

WYNIKI:
Festiwal w Platja d'Aro (Hiszpania)

(4 listopada 2012)

Edgar Marcos & Alina Nowak

Edgar Marcos & Alina Nowak
foto: Marc Fernandez

Na zakończenie Hiszpania - festiwal tańca w Platja d'Aro. Festiwal mający znakomitą oprawę medialną - bezpośrednią transmisję telewizyjną na kanale EUROSPORT. Ranga turniejów także była znacząca - Grand Slam w stylu standardowym i World Open w stylu latynoamerykańskim. Turniej WDSF Grand Slam Standard odbył się niestety bez udziału polskich par, ale za to z polskim przedstawicielem w panelu sędziowskim - Sekretarzem Prezydium ZG PTT Panem Waldemarem Ziomkiem. Finalistami tej konkurencji zostali:

 1. Emanuel Valeri & Tania Kehlet - Dania
 2. Simone Segatori & Annette Sudol - Niemcy
 3. Evgeny Moshenin & Genny Favero - Włochy
 4. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
 5. Nikolay Darin & Natalia Seredina - Mołdawia
 6. Vadim Shurin & Anastasia Meshkova - Rosja

Natomiast w rozegranym tego samego dnia turnieju WDSF World Open Latin uczestniczyły dwie polskie pary Roman Malkov & Ewa Malik (14.-16. ćwierćfinał) i Adam Vasina & Dagmara Nowak. Turniej ten zakończył się kolejnym znakomitym wynikiem - czwartym, finałowym miejscem, Polki - Aliny Nowak tańczącej od tego roku z Hiszpanem Edgarem Marcos.


Telewidzowie EUROSPORTU i bezpośredni widzowie w Platja d'Aro mieli okazję podziwiać widowiskową konkurencję tańca na wózkach w kategorii COMBI (para złożona z tancerza sprawnego i tańczącego na wózku), w której uczestniczyli także polscy zawodnicy - Emil Malanowski & Martyna Wiśniewska-Busławska, o których to zawodach pisaliśmy na bieżąco.


WYNIKI: