POLONIA TANECZNA / 2010 / WYDARZENIA 2010

Sławek Sochacki & Marzena Stachura

Polacy Mistrzami USA

Dodano: 2010-09-11 | 13:46:32


10 września 2010 roku (ok. godz. 8 nad ranem, 11.IX. - czasu polskiego) w Orlando na Florydzie (USA) zakończyły się Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych tańcach towarzyskich.


Jak się dowiedzieliśmy, w jednej z konkurencji - American Smooth - tytuł Mistrzów Stanów Zjednoczonych przypadł Polakom - Sławkowi Sochackiemu i Marzenie Stachura.
Serdeczne gratulujemy!

USDC 2010 Orlando

Wiadomość tę nadesłał Pan Krzysztof Kasperowicz - na stałe mieszkający i pracujący w Chicago.

Sławek Sochacki i Marzena Stachura tańczą razem od lat 90-tych ubiegłego wieku. Przed ośmiu laty wyjechali do Stanów Zjednoczonych, w których znaleźli "swoje miejsce na ziemi" w słonecznej Kalifornii, gdzie mieszkają i pracują. Są szczęśliwymi rodzicami małego Łukaszka.

Sławek Sochacki & Marzena Stachura

Od roku tańczą popularny w USA styl American Smooth, styl tańca praktycznie nie znany na Starym Kontynencie, w którym w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata w Ohio zajęli II miejsce.

American Smooth - mówi Marzena - to bardzo piękny styl ponieważ łączy w sobie nasze dwie pasje Łacinę i Standard. Smooth do tej pory ma tylko cztery tańce: Walca, Tango, Foxtrota i Walca Wiedeńskiego. Od kwietnia tego roku pojawił się - jak na razie jako oddzielny taniec - American Quickstep. Jesteśmy bardzo dumni z siebie, gdyż możemy uczestniczyć w tworzeniu historii.

Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Foto: Stephen Marino
stephenmarino.com
P.S. Artykułem o sukcesie Sławka i Marzeny zapoczątkowaliśmy na TWIST SERVICE Portal Taneczny nowy dział - POLONIA taneczna, w którym będziemy pisać o Polakach, którzy podobnie jak Sławek z Marzeną, znaleźli "swoje miejsce na ziemi" z dala od Ojczystych stron, pracując i odnosząc sukcesy.
Zapraszamy do współpracy.