TANIEC TOWARZYSKI

Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz

Julia Mozdyniewicz Mistrzynią Włoch

Dodano: 2024-01-15 | 21:02:54


Julia Mozdyniewicz od 2021 roku rywalizuje na tanecznych parkietach pod flagą Włoch. W minioną sobotę, 13 stycznia 2024 r., wytańczyła z Andrea Roccatti tytuł Mistrzyni Włoch Amatorów Standard.


Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz
materiały redakcyjne


Jak wspomnieliśmy w zajawce, Julia Mozdyniewicz, tańczy pod flagą Włoch od 2021 roku. Wówczas, w duecie z Riccardo Perretta, wytańczyła dwa tytuły Mistrzyni Włoch w kategorii Młodzieży: w 10 tańcach i w stylu standardowym.

W sobotę, 13 stycznia 2024 r,. odbyły się Mistrzostwa Włoch organizacji tanecznej Federazione Italiana Danza Sportiva (FIDS), na których Julia wytańczyła kolejny tytuł Mistrzyni Włoch, tym razem w kategorii Amatorów w duecie z Andrea Roccatti, z którym trenuje i tańczy od wiosny 2023 roku.

Mistrzostwa Włoch odbyły się w miejscowości Riccione, nad Adriatykiem, nieopodal, letniskowego, Rimini i obok San Marino. W konkurencji par dorosłych (Amatorów) rywalizowało 50. par, zaś panel sędziowski składał się aż z 30-tu sędziów!!!


Mistrzowie Włoch w towarzystwie trenerów

Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz wraz z trenerami:
od lewej: Roberto Faoro, Alessandra Valeri, Małgorzata Grządka i Sergio Roccatti
foto: materiały redakcyjne

Andrea i Julia jako para turniejowa są aktywni także w międzynarodowej rywalizacji. Na TwistService.PL zauważyliśmy ich sukcesy w Brnie (Czechy) i w Madrycie.

Sukcesy w świecie sportu, a szczególnie w świecie tańca towarzyskiego, to bardzo często wynik międzynarodowej współpracy. W przypadku Juli i Andrea, Polskę, w ich tanecznym rozwoju i sukcesach "reprezentuje" - w roli trenera - Małgorzata Grządka współpracująca włoskimi trenerami Robertem Faoro oraz Alessandrą Valeri i Sergio Rccatti.

Młodzi tancerze trenują w Dance Sport Lab w Rocca Priora, w regionie Lazio.