TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Mistrzostwa Świata u21 Standard - Elbląg 2022

Mistrzostwa Świata w Elblągu

Dodano: 2022-10-10 | 22:26:35


WDSF Mistrzostwa Świata par do 21 lat w stylu standardowym odbyły się w minioną sobotę w Elblągu. W finale zatańczyła również polska para - Marcel Mijalski i Julia Wojteczek.


WDSF Mistrzostwa Świata u21 Standard
foto: StudioPM Photography


WDSF Mistrzostwa Świata u21 Standard odbyły się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP. Startowało w nich 56. par z 23. krajów.

Tytuł Mistrzów świata wytańczyli Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana z Rumunii. Drugie miejsce przypadło parze Makarovas Laurynas i Ambrazeviciute Kotryna z Litwy, a trzecie - Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea z Włoch.

W finale (6. miejsce) zatańczyła także polska para Marcel Mijalski i Julia Wojteczek - Mistrzowie Polski w tej kategorii, tancerze z klubu Olimp Sport z Kiełczowa.W finale Mistrzostw zatańczyli również Riccardo Perretta i Julia Mozdyniewicz - włosko-polski duet taneczny, reprezentanci Włoch. Zajęli 5. miejsce.

Mistrzostwa oceniała 9-osobowa, międzynarodowa, komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego głównego Menad Jeftic (Serbia) - wiceprezesa ds. sportu Światowej Federacji Tańca Sportowego. Polskę reprezentowała Monika Zamorska.Mistrzostwa odbyły się pod patronatem honorowym:
  • Ministra Kamila Bortniczuka - Ministerstwo Sportu i Turystyki RP,
  • Gustawa Marka Brzezina - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
  • Witolda Wróblewskiego - Prezydenta Miasta Elbląg,
oraz dofinansowano je ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.