TANIEC TOWARZYSKI

Igor Wilczyński i Anna Kaplii

Wilczyński i Kaplii finalistami World Masters

Dodano: 2024-03-27 | 03:08:11


Igor Wilczyński i Anna Kaplii zatańczyli w finale WDC World Masters Professional Latin w Innsbrucku.


Igor Wilczyński i Anna Kaplii
foto: materiały redakcyjne


Innsbruck, stolica górzystej krainy Tyrol w austriackich Alpach, słynny jest nie tylko wśród miłośników zimowych sportów. Odbywają się tam także prestiżowe turnieje tańca towarzyskiego. Jednym z ostatnich był WDC World Masters, w którym w konkurencji Zawodowców Latin zatańczyli Igor Wilczyński i Anna Kaplii - Mistrzowie Polski PTT. Zajęli finałowe - 4. miejsce.

WDC World Masters Pro Latin - Insbruck 2024

WDC World Mastrs Pro Latin - Innsbruck 2024
foto: materiały redakcyjne

Przed naszymi Mistrzami, na podium, stanęły pary:
  1. Dorin Frecautanu i Marina Sergeeva - Anglia
  2. Klemen Prasnikar i Alexandra Averkieva - Słowenia
  3. Darren Hammond i Marina Steshenko - Afryka Południowa.

W 9-osobowym panelu sędziowskim, pracującym pod przewodnictwem Hannesa Emricha, w barwach Polski, pracował Przemek Łowicki.


World Masters Pro Latin Innsbruck 2024


Aleksander Skibiński w swoim opracowaniu - Ranking Mistrzów Polski Latin za lata 1958-2022, tak pisał o Igorze Wilczyńskim:

Zwracam Waszą uwagę na postać Igora Wilczyńskiego, który 5-krotnie był Mistrzem Polski Latin, ale z trzema partnerkami: Iriną Gryshiną 3-krotnie, Anną Kaplii - 1 raz, Karoliną Urban - 1 raz.
Jeden raz był Wicemistrzem Polski z partnerką - Nikolą Melin.
Ze wszystkimi partnerkami reprezentował klub "Centrum Trójmiasto" Gdańsk.


Do ciekawostki Aleksandra Skibińskiego należy dodać kolejny - drugi - tytuł Mistrzów Polski wytańczony z Anną Kaplii w Warszawie, w 2023 roku.

Przed Igorem Wilczyńskim i Anną Kaplii kolejne prestiżowe turnieje. Już niebawem zatańczą w Mistrzostwach Europy w Mołdawi (13 kwietnia), w maju - tradycyjnie Blackpool Dance Festival i 01 września - Mistrzostwa Świata w USA, w Los Angeles. W międzyczasie - dla "utrzymania" formy - zatańczą zapewne jeszcze niejeden turniej.

Nad tanecznym rozwojem Igora i Ani czuwają światowej klasy konsultanci. Są to: Donnie Burns, Gaynor Fairweather, Mirko Saccani, Markus Homm, Michał Malitowski, Klaus Konsdal, Eugeni Katsevman, Slavik Kryklywyy, Alan i Hazel Fletcher, Hans Galke, Richard Porter.

Post scriptum:

W Innsbrucku zatańczyli również:
  • w turnieju WDC Open Dorośli Latin: Bartosz Lorek i Sara Litorowicz (3. miejsce), Maksymilian Jakub Duraj i Daria Filimonova (8.-9. miejsce), a który to turniej wygrała włosko-polska para - Marco Bonavolta i Magdalena Strześnicka;
  • w turnieju WDC Open Dorośli Standard - Marcin Karpinski i Ewa Polesińska (2. miejsce).

Marcin Karpinski i Ewa Polesińska

Marcin Karpinski i Ewa Polesińska
tancerze Dance Team Dobrzeń Wielki
foto: materiały redakcyjne

TwistService.PL Portal Taneczny
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.

Adam Socik
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"


Igor Wilczyński i Anna Kaplii - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:


Dziś jest
21 lipca 2024

KLUB KIBICA