TANIEC TOWARZYSKI

Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska

Vadym i Kornelia tańczą na 20. Asian Dance Tour 2024

Dodano: 2024-03-01 | 23:30:35


Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska - pięknie tańczą w Azji, jako jedyni reprezentanci Polski na jubileuszowym 20. Asian Open Dance Tour 2024.


Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska
foto: materiały redakcyjne

Jubileuszowy, 20. Asian Open Dance Tour 2024, to niezmiennie cykl czterech turniejów, w czterech krajach, trzech stolicach: Tokio, Taipei, Seulu i w chińskiej metropolii - Szanghaju.

W tanecznej, turniejowej, rywalizacji spotykają się na turniejach Asian Tour pary zawodowe i amatorskie w formule Open oraz zawodowcy tylko z Azji.

20. Asian Dance Tour 2024


W tegorocznej edycji Asian Tour, w barwach Polski, uczestniczą Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska - aktualni Mistrzowie Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych, na co dzień trenujący w zielonogórskiej Szkole Tańca GRACJA.

Vadym i Kornelia w odbytych już turniejach Asian Open Dance Tour 2024, w swojej konkurencji - Amatorów Standard - wytańczyli 4. miejsce w Tokio (25 lutego 2024 r.) i 3. - w Taipei (28 lutego 2024 r.), zaś praktycznie dziś (wg czasu Dalekiego Wschodu) - 2 marca, zatańczą po raz trzeci, tym razem w stolicy Korei Płd. - w Seulu. Trzymamy kciuki!

20. Asian Dance Tour 2024 - Tokio

Finaliści Amatorów Standard - Tokio 2024
foto: Dance Wave - Hide

Finaliści Amatorów Standard - Tokio 2024:
 1. Glenn Richard Boyce i Caroly Janes
 2. Andrei Toader i Mia Linnik-Holden
 3. Cong Xian Xie i Yu Ting Luo
 4. Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska
 5. Iurii Prokhorenko i Mariia Sukach
 6. 五月女 光政 i 五月女 叡佳


Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska
foto: Dance Wave - Hide | materiały redakcyjne | Dylan Foto

W stolicy Tajwanu - Taipei w finale Amatorów Standard zatańczyli:
 1. Glenn Richard Boyce i Caroly Janes
 2. Andrei Toader i Mia Linnik-Holden
 3. Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska
 4. Cong Xian Xie i Yu Ting Luo
 5. Iurii Prokhorenko i Mariia Sukach
 6. ...

Glenn Richard Boyce i Caroly Janes

Glenn Richard Boyce i Caroly Janes zwycięzcy z Tokio i Taipei
foto: Dance Wave - Hide

W przeddzień turnieju w Seulu, Kornelia podzieliła się z TwistService.PL swoimi refleksjami o przygotowaniach do udziału w 20. Asian Open Dance Tour 2024 i samego udziału w tym cyklu turniejów.

Na udział w Asian Tour - powiedziała Kornelia - zdecydowaliśmy się po sugestiach trenerów z Anglii, z którymi pracujemy. Zasugerowano nam, że będzie to super pomysł, aby pojechać i zatańczyć w Asian Tour. Ostateczna decyzja o udziale zapadła po deklaracjach wsparcia ze strony przyjaciół i wielu zielonogórskich przedsiębiorców. Mimo wsparcia, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni, lwią część kosztów pokrywamy z własnych środków.

Logistycznie, już około października minionego roku, zabukowaliśmy loty, hotele, itp. Niezwykle pomocny w organizacji naszego udziału w azjatyckich turniejach był Terence Lay - od kilku dni nowy Prezes Asian Dance Organisation (ADO) - także jeden z pomysłodawców naszego wyjazdu.

Zdecydowaliśmy, że zatańczymy tylko trzy z czterech turniejów tego cyklu, z uwagi na zbyt długą przerwę między turniejami w Seulu i Szanghaju. Dwa turnieje: w Tokio i Taipei już za nami, a w sobotę 2 marca - nasz ostatni turniej w Seulu.

Różnice między Europą a Azją

Tańczymy, z Vadimem, pierwszy raz w Azji. Zauważyliśmy, że są to wydarzenia na bardzo wysokim poziomie, cieszące się dużą popularnością, ze znakomitym zapleczem finansowym, odbywające się w pięknych miejscach, w ekskluzywnych hotelach, zaś taneczne prezentacje odbywają się na ogromnych parkietach, a tancerzy ocenia grono sędziowskie światowej klasy. Zwycięzcy azjatyckich turniejów są zdecydowanie hojniej wynagradzani, nagrodami finansowymi, niż na turniejach w Europie. Na gali do tańca często przygrywa orkiestra.

Po każdym turnieju jest afterparty, na które zapraszane są finałowe pary kategorii amatorskich oraz półfinaliści i finaliści par zawodowych, sędziowie i sponsorzy turniejów. To znakomita okazja do rozmów o wrażeniach i nawiązania nowych znajomości.

Zauważyliśmy, że publiczność i goście turnieju traktowani są przez organizatorów wyjątkowo. Widzowie są bardzo wdzięczni, doceniają tancerzy, żywo reagują na ich taneczne "popisy".

Jest to dla nas - kończy Kornelia - super doświadczenie, jest tu pięknie, piękne kultury, ludzie są dla nas bardzo serdeczni, bardzo pomocni.

Vadim i Kornelia

tańczą razem od maja 2021 roku. Pierwszy turniej w Polsce zatańczyli, i wygrali, w Suchym Lesie k/Poznania, we wrześniu 2021 roku. Vadim wcześniej, przez 7. lat, trenował i tańczył w Anglii. Kornelia - trenuje tańce towarzyskie od 13 roku życia, zaś od piątego roku życia rozwijała się uczestnicząc we wszelkich zajęciach ruchowych, tanecznych. Ma za sobą także doświadczenie baletowe.

Kornelia pochodzi z roztańczonej rodziny. Tata - Kazimierz jest nauczycielem tańca w zielonogórskiej Szkole Tańca GRACJA, a starsza siostra - Irmina, jest solistką zespołu baletowego w Operze w Zurychu.W turniejach Asian Tour 2024 w tańcach latynoamerykańskich Polskę reprezentowali tancerze ukraińscy - Sergiey Avganyan i Yuliia Zhukova.


Polacy na Asian Open Dance Tour - wspomnienia na TwistService.PL:

Dziś jest
14 lipca 2024

KLUB KIBICA