TANIEC TOWARZYSKI

Mistrzostwa Polski PTT Standard - Zielona Góra 2023

Kto zostanie Mistrzem Polski PTT?

Dodano: 2023-10-17 | 10:05:21


Ciekawie zapowiadają się Mistrzostwa Polski PTT w tańcach standardowych w Zielonej Górze, po dotychczasowym, 7-letnim, "panowaniu" Michała Le i Sandry Jabłońskiej.


TwistService.PL
TwistService.PL
akredytacja dziennikarska

W głównej konkurencji - par Dorosłych (19+) Mistrzostw Polski PTT w stylu standardowym w Zielonej Górze, na liście startowej (na dzień redakcji tego artykułu) znajduje się 31. par. Z ubiegłorocznych finalistów, na liście startowej, zabrakło 7-krotynych Mistrzów Polski PTT - Michała Le i Sandry Jabłońskiej, którzy od bieżącego roku rywalizują w kategorii par zawodowych.

Michał Le i Sandra Jabłońska

Michał Le i Sandra Jabłońska
foto: Tomasz Reindl z Royal Albert Hall w Londynie

Przypomnijmy, że Michał i Sandra, zgodnie z Rankingiem Mistrzów Polski za lata 1958 - 2022, opracowanym przez Aleksandra Skibińskiego, byli bliscy wyrównania rekordu zwycięstw w Mistrzostwach Polski w stylu standardowym, który należy do ośmio-krotnych Mistrzów Polski - Artura Wieczystego i Barbary Wieczystej.

Z ubiegłorocznych WiceMistrzów: Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska - nie zgłosili swojego udziału, zaś Maciej Kadłubowski i Karolina Kozów - zadebiutują w Zielonej Górze w konkurencji par zawodowych.foto: Tomasz Reindl
z Blackpool i Royal Albert Hall w Londynie

Kamil Pieczyrak i Sandra Polewska, po 8. latach turniejowej rywalizacji, od lipca br. już nie tańczą, gdyż Kamil zakończył taneczną przygodę. Na "placu boju" z ubiegłorocznych finalistów pozostały dwie pary: Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska oraz Cezary Szymański i Julia Domaradzka.

Oczywiste jest, że każda z 31. par da z siebie wszytko, aby wytańczyć mistrzowski tytuł, lecz zwycięzca - niestety - jest zawsze jeden. Czy będzie to para "stabilna", która przez kolejne lata będzie dzierżyła tytuł Mistrzów Polski PTT jak Michał Le i Sandra Jabłońska, czy też co roku będziemy oklaskiwać nowych mistrzów - wyjaśni się już wkrótce na tanecznym parkiecie w Zielonej Górze, i w latach następnych.


W sobotę, 21 października 2023 r., o tytuły Mistrzów Polski PTT rywalizować będą również pary taneczne we wszystkich pozostałych konkurencjach wiekowych, począwszy od Dzieci Starszych, Juniorów poprzez Młodzież, na Seniorach kończąc. O tytuły Mistrzów Polski PTT rywalizować będą także Solistki i Soliści. W Zielonej Górze frekwencja dopisała i - w większości konkurencji - rywalizacja rozpoczynać będzie się od ćwierćfinałów.

Organizatorem lokalnym Mistrzostw Polski PTT jest zielonogórska Szkoła Tańca Gracja oraz Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Taneczne i Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Lubuski.

Dla tych, którzy nie będą osobiście na MP PTT w Zielonej Górze - Zarząd Główny PTT udostępni bieżącą transmisję w Internecie, do której link pojawi się - w dniu Mistrzostw - na stronie taniec.pl.


Redakcja TwistService.PL zaprasza trenerów, szkoleniowców do podzielenia się swoimi refleksjami o nowych Mistrzach Polski PTT, ich poziomie tanecznym, perspektywach rozwoju, itp.
Zostań korespondentem TwistService.PL
  • Kontakt: Naczelny@TwistService.PLTwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA