TANIEC TOWARZYSKI

Aleksandra i Łukasz Tomczak

Aleksandra i Łukasz Tomczak wyróżnieni

Dodano: 2023-05-26 | 23:35:14


Aleksandra i Łukasz Tomczak zostali nagrodzeni za zajęcie 2. miejsca w światowym rankingu WDC par zawodowych w stylu standardowym.


Aleksandra i Łukasz Tomczak
foto: materiały redakcyjne

Blackpool Dance Festival, to jeden z najbardziej prestiżowych, z kilkudziesięcioletnią tradycją, festiwali na scenie tańców towarzyskich. W trakcie trwania festiwalu jest także okazja do podsumowań minionego sezonu tanecznego w strukturach World Dance Council Ltd. (WDC).

W bieżącym roku takie spotkanie - WDC Presidents Dinner & Awards - odbyło się w Spanish Hall, w Winter Gardens, w czwartek, 24 maja. Podczas spotkania nagrodzono - między innymi - najlepszych tancerzy światowego rankingu WDC za 2022 rok. Wśród nagrodzonych byli Aleksandra i Łukasz Tomczak, którzy w rankingu zawodowych par standardowych zajęli 2. miejsce. Dotychczas nie udało się to żadnej polskiej parze. Pierwsze miejsce w rankingu przypadło reprezentantom USA - Valerio Colantoni i Anną Demidova.W spotkaniu uczestniczyli także Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka, którzy w minionym, 2022 roku, zadebiutowali w konkurencji par zawodowych w stylu standardowym i w światowym rankingu WDC uplasowali się na 18. miejscu. 

Agnieszka Ośródka i Krzysztof Myka

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka
foto: materiały redakcyjne

Blackpool Dance Festival 2023 trwa już od wielu dni. Turniejowe rywalizacje zapoczątkowali tancerze PRO-AM. W piątek, 26 maja, na parkiecie w Winter Gardens prezentowały się Wschodzące Gwiazdy, zaś od poniedziałku do piątku (27 maja - 2 czerwca) odbędą się główne turnieje festiwalu począwszy od Under 21 na parach zawodowych kończąc.

Dziś jest
14 lipca 2024

KLUB KIBICA