TANIEC TOWARZYSKI

Tymteusz Palak i Maria Jaworek - Weronika Majerowska i Maksymilian Serafin

The Open Worlds 2023

Dodano: 2023-05-14 | 21:45:14


The Open Worlds 2023 w Blackpool Tower, to duże międzynarodowe wydarzenie taneczne w Anglii, którego organizatorem jest Paul Killick, w którym - z powodzeniem - uczestniczyło wiele polski par tanecznych.


od lewej: Tymteusz Palak i Maria Jaworek
Weronika Majerowska i Maksymilian Serafin
foto: Tomasz Reindl


Przez sześć dni, od 4 do 9 maja 2023 r., na parkiecie w Tower Ballroom w Blackpool, prezentowali się tancerze tańców towarzyskich w festiwalu tańca The Open Worlds 2023, którego "twarzą", i zarazem organizatorem, jest legendarny tancerz Paul Killick. Każdego dnia odbywała się niezliczona ilość konkurencji we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno w kategoriach Solo, jak i w parach tanecznych, bez względu na przynależność federacyjną, w formule OPEN.

Ostatniego dnia festiwalu, 9 maja 2023 r., odbyły się Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin wg zasad World Dance Organisation (WDO).

Pierwszy dzień festiwalu, czwartek, 4 maja, należał do par młodzieżowych poniżej 21 lat w stylu standardowym. W turnieju zatańczyło 27. par, zaś w finale na miejscach 5-tym i 6-tym zatańczyły dwie polskie pary: Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska oraz Tymoteusz Palak i Maria Jaworek.

W półfinale zatańczyły kolejne polskie pary: Wojciech Lipnicki i Daria Kazantseva (7.-8. miejsce) i Michał Tarnowski i Olga Piejko (11. miejsce).

The Blackpool Open 2023 - U21 Standard

Młodzież U21 Standard
foto: Tomasz Reindl

Kolejnego dnia, w piątek, 5 maja, na parkiecie Tower Ballroom rywalizowały nadal pary młodzieżowe. Tym razem do lat 19. W tej kategorii zatańczyli Mateusz Serafin i Weronika Majerowska plasując się na 3-cim miejscu, w rywalizacji z 28. parami. Byli jedyną parą z Polski.


The Blackpool Open 2023 - Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska

Mateusz Serafin i Weronika Majerowska
foto: Tomasz ReindlW piątek i sobotę, "polskimi" konkurencjami były, między innymi, kategorie Młodzieży poniżej 21 lat, i poniżej 19 lat w stylu latynoamerykańskim. W barwach polski zatańczyła para Artem Zinchenko i Maria Staniszewska, która w kategorii poniżej 21 lat zajęła półfinałowe 9.-12. miejsce w rywalizacji z 90-cioma parami, zaś w turnieju poniżej 19 lat, także miejsce w półfinale, tym razem 8.-9-te, w rywalizacji z 73-ma parami.

The Blackpool Open 2023 - Artiom Zinchenko i Maria Staniszewska

Artem Zinchenko i Maria Staniszewska
foto: Tomasz Reindl

Artem i Maria w Młodzieży Starszej byli jedyną parą z Polski, zaś w kategorii Młodzieży poniżej 19 lat, w barwach Polski zatańczyli także Antoni Pacan i Nikola Bilińska, którzy zajęli 17.-19-te miejsce.

W turnieju Młodzieży poniżej 19 lat w panelu sędziowskim Polskę reprezentowało dwóch sędziów: Janusz Biały i Kinga Jurecka-Fiksa.

The Blackpool Open 2023 - Tower Ballroom

Tower Ballroom
foto: FacebookW Blackpool znakomicie zaprezentowała się trójka polskich par dziecięcych: Leon Pawlak i Hanna Tyrka, Tymon Piwiński i Nadia Lato oraz Igor Gałązka i Nel Drozd.

Leon Pawlak i Hania Tyrka | Igor Gałązka i Nel Drozd | Tymon Piwiński i Nadia Lato

The Blackpool Open 2023 - Juvenile u12 Standard

Dzieci U12 Standard
foto: FacebookLeon Pawlak i Hanna Tyrka wygrali turniej Dzieci poniżej 12 lat Standard. W finale, 4. miejsce, zajęli Tymon Piwiński i Nadia Lato, zaś Igor Gałązka i Nel Drozd wytańczyli 18. miejsce. W tej konkurencji zatańczyło 28. par.

Igor Gałązka i Nel Drozd w konkurencji Dzieci poniżej 10 lat, wytańczyli finałowe - 5. miejsce.


Wyniki - 6 maja 2023:


Ciąg dalszy relacji z The Open Worlds 2023 wkrótce ...

Dziś jest
19 maja 2024

KLUB KIBICA