TANIEC TOWARZYSKI

Danceclub Szczecin w Assen

Danceclub Szczecin w Assen

Dodano: 2023-11-21 | 23:36:31


Danceclub Szczecin, to prężnie rozwijający się klub tańca, którego pary taneczne licznie uczestniczą w wielu prestiżowych turniejach w Polsce i w Europie. Niedawno "gościli" na Dutch Open w Assen (Holandia).


Danceclub Szczecin w Assen
foto: materiały redakcyjne


DUTCH Open w Assen, w Holandii, to turniej z kilkudziesięcioletnimi tradycjami i prestiżem, słynący z wyjątkowej atmosfery tanecznego święta.

Na TwistService.PL wspominamy ten turniej już w początkach istnienia portalu, w 2003 roku, w reportażu Zbigniewa "Izaaka" Łowickiego - Moje Assen.


W tegorocznej edycji Dutch Open turniejowa rywalizacja odbyła się we wszystkich kategoriach wiekowych oraz WDC AL World Championships jako Mistrzostwa Świata w obu stylach standardowym i latynoamerykańskim (Open World Ballroom / Latin Championships), a także Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin (WDC World Professional Latin Championship).

Wśród licznie startujących w Assen polskich par, równie licznie zaznaczyły swoją obecność pary taneczne ze szczecińskiego DANCECLUBu, z którego - łącznie z trenerami Szymonem Kalinowskim i Grażyną Grabicką - zatańczyło 12-ście par. To już nie pierwszy raz, gdy pary z Danceclubu tak licznie uczestniczą w turniejach tańca. W roku ubiegłym TwistService.PL zauważył 14-ście par z Danceclubu Szczecin rywalizujących w Mistrzostwach Polski PTT w tańcach standardowych w Lublinie, a w roku bieżącym w Zielonej Górze, również na Mistrzostwach Polski PTT w tańcach standardowych pary z Danceclubu "zaliczyły" 22. starty - najwięcej ze wszystkich klubów.

Trenerzy Danceclubu - Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka towarzyszyli swoim wychowankom nie tylko mentalnie, ale także rywalizowali na parkiecie w konkurencji par zawodowych w turnieju Dutch Open Professional WDC World Super Series Ballroom, w którym zajęli 4-te miejsce.

Szymon zaś, miał okazję sędziować i być kapitanem Team Match'u w kategorii Junior.

Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka

Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka
foto: materiały redakcyjne


Szymon Kalinowski w roli sędziego
foto: materiały redakcyjne

Pary z Danceclubu uczestniczące w turniejach w Assen, podobnie jak ich trenerzy, również się wyróżniały. I tak:


Kamil Mecha i Julia Tuchewicz
foto: Rob Ronda Photography | materiały redakcyjne

Kamil Mecha i Julia Tuchewicz rywalizowali w turniejach:
 • Open World Youth Under 21 Ballroom Championship (WDC Mistrzostwa Świata poniżej 21 lat Standard), w którym zajęli 5. miejsce,
 • WDC Mistrzostwa Świata Dorosłych w walcu angielskim - półfinał oraz
 • Dutch Open poniżej 19 lat Standard - 3. miejsce.


Michał Tarnowski i Olga Piejko
foto: Rob Ronda Photography | materiały redakcyjne

Michał Tarnowski i Olga Piejko, wyróżniali się w turniejach:
 • Open World Youth Under 21 Ballroom Championship (WDC Mistrzostwa Świata poniżej 21 lat Standard), w którym zajęli 6. miejsce,
 • Dutch Open poniżej 21 lat Standard - 3. miejsce i
 • Dutch Open Dorosłych - półfinał.

Maciej Kaczmarski i Amelia Marecka

Maciej Kaczmarski i Amelia Marecka
foto: materiały redakcyjne

Maciej Kaczmarski i Amelia Marecka w kategorii poniżej 16-stu lat zajęli w:
 • WDC Mistrzostwach Świata Standard - 5. miejsce,
 • Dutch Open Standard - 4. miejsce.


Patryk Grabowski Hanna Capar | Paviel Kilievich i Stella Korzeniewicz
foto: Rob Ronda Photography

Patryk Grabowski i Hania Capar wytańczyli półfinał w WDC Mistrzostwach Świata poniżej 21 lat Standard, zaś Pavel Kilievich i Stella Korzeniewicz - półfinał w WDC Mistrzostwach Świata poniżej 19 lat Standard i półfinał w Dutch Open poniżej 21 lat Standard.

Maria Shaposhnik tu bez partnera - Artsem Sokol

Masha Shaposhnyk, tu bez partnera - Artema Sokol
foto: Rob Ronda Photography

Danceclub Szczecin w Assen 2023

Danceclub Szczecin w Assen
foto: materiały redakcyjne

Dwie kolejne pary ze Szczecina, to:
 • Jerzy Sajdak i Dasha Borovskaya - w WDC Mistrzostwach Świata Dorosłych wytańczyli półfinał w walcu,
 • Gustaw Piec i Selena Korzeniewicz - w Dutch Open - półfinał poniżej 16 lat Standard,

a parkietowe "szlaki" przecierały pary:
 • Kamil Spodniewski i Michalina Sidor,
 • Mikołaj Guz i Kornelia Okarska,
 • Artem Sokol i Masha Shaposhnyk,
 • Adam Borowiec i Hanna Pietraszuk.

Dutch Open & WDC AL World Championships 2023 - wyniki wszystkie:

Assen, Holandia, 9 - 12 listopada 2023

Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka

to wszechstronny duet na scenie tańca towarzyskiego w Polsce, w Szczecinie. Tworzą parę taneczną, aktualnie rywalizującą turniejowo jako para zawodowa w stylu standardowym. Szymon zaczynał swoją przygodę z tańcem w szczecińskiej Szkole Tańca ASTRA, Grażyna zaś - w klubie tańca SPOTKANNE prowadzonym przez jej rodziców w Mińsku, na Białorusi. Przez moment tańczyli w Akademickim Klubie Tańca Towarzyskiego w Szczecinie prowadzonym przez Małgorzatę i Antoniego Grycmacherów, gdzie poznali się jako para taneczna.

W czerwcu 2015 roku, zawiązali DANCECLUB Szczecin - aktualnie jeden z czołowych, aktywnych i dynamicznie rozwijających się klubów tańca w Polsce, którego pary licznie rywalizują na turniejowych parkietach w Polsce i w Europie.

Okazali się także znakomitymi organizatorami międzynarodowego turnieju tańca. Już po niespełna roku istnienia - 2 kwietnia 2016 roku, zadebiutowali w roli organizatorów - bardzo udanego, klimatycznego - turnieju tańca WDC AL Polish Cup Mierzyn 2016, który zebrał wiele pozytywnych recenzji środowiska tanecznego, zarówno w kraju, jak i za granicą. TwistService.PL rejestrował fotograficznie każdą, z 5-ciu już, edycji WDC AL Pucharu Polski w Mierzynie, z których pozostały autorskie foto reportaże:


Czy zimą/wiosną przyszłego roku odbędzie się kolejna - szósta edycja tego turnieju? Na tę chwilę temat jest otwarty. Wszak wysoko postawiona poprzeczka zobowiązuje.

Szymon i Grażyna byli i są nadal niezwykle aktywni w zakresie organizacji szkoleń, campów, z wybitnymi i czołowymi trenerami, byłymi mistrzami świata, Europy, do realizacji których znaleźli znakomite warunki lokalowe w podszczecińskich Policach.
TwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, akredytacje dziennikarskie, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"


Turnieje DUTCH OPEN w Assen na TwistService.PL: