TANIEC TOWARZYSKI

Mariusz i Monika Budyś w Toronto

Seniorzy na Mistrzostwach w Toronto

Dodano: 2019-11-05 | 22:45:12


Monika i Mariusz Budyś, to aktualni Mistrzowie Polski FTS Seniorów II w stylu standardowym. Przed miesiącem reprezentowali Polskę na WDSF Mistrzostwach Świata Seniorów II, które odbyły się w Toronto.


Monika i Mariusz Budyś
foto: materiały własne


Monika i Mariusz Budyś byli jedynymi przedstawicielami Polski wśród 79. par z całego świata rywalizujących w Toronto o tytuły WDSF Mistrzów Świata Seniorów II Standard. Nasi reprezentanci zajęli 30. miejsce, w 1/8 finału, dwukrotnie prezentując się zarówno publiczności jak i sędziom.

Zwyciężyli i uzyskali tytuł Mistrzów Świata - Thorsten Zirm i Sonja Schwarz, reprezentanci Niemiec. Pierwsze WiceMistrzostwo Świata przypadło gospodarzom Horace Fenghua Hu i Agnes Xiaoguang Yuan. Drugimi WiceMistrzami Świata zostali Slawek Lukawczyk i Janine Nicole Desai, reprezentujący Anglię. Dla niewtajemniczonych - Slawek Lukawczyk jest Polakiem, od bardzo wielu lat klasyfikowany w czołówce par seniorskich na mistrzowskich i międzynarodowych turniejach świata.


Mariusz i Monika Budyś

foto: materiały własne

Drugiego dnia zawodów - DanceSport Grand Prix Canada - Monika i Mariusz Budyś zatańczyli w turnieju WDSF Senior II w tańcach latynoamerykańskich - wygrywając tę konkurencję.

Na co dzień Monika i Mariusz Budyś doskonalą swoje umiejętności w klubie PROGRESS z Kwidzyna. Ich trenerami prowadzącymi są Monika i Jarosław Grunt, zaś szkoleniowacmi - Paweł Tomalczyk i Igor Wilczyński.Toronto, Kanada, 5 X 2019

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA