TANIEC TOWARZYSKI

Grand Prix Tyrnavia - Słowacja

Taneczna majówka

Dodano: 2018-05-12 | 13:21:44


Tyrnava, Portoroz, Frankfurt, Kowno, Shijiazhuang - to miasta, w których wiele polskich par, i nie tylko, zaplanowało spędzenie majówki w rytmach walca, tanga, samby ...


WDSF Open Standard
foto: materiały redakcyjne

Majówka, w naszej polskiej tradycji, to czas na chwilę relaksu, oderwania się od codzienności, rozpoczęcie sezonu grillowego, wyjazdy nad morze, do kurortów. Z tego powodu w kraju turniejów tańca w tym okresie nie było, za wyjątkiem jednego - w Suszu. Za to za granicą, w Europie i nie tylko, chętni do relaksu w rytmach walca, tanga, mieli bogaty wybór.

W Trnawa,

w zachodniej Słowacji, na północ od Bratysławy, odbył się w majowy weekend turniej Grand Prix Tyrnavia. Z bogatego programu konkurencji Polacy wybrali turnieje WDSF Open Standard i Latin oraz rankigowy - dziecięcy - DanceSport Europe Childern Grand Prix.

Maciej Matczak i Marta Natywo

Maciej Matczak i Marta Natywo
foto: materiały redakcyjne


W turnieju WDSF Open Standard polska para - Kacper Zakowicz i Weronika Sagan zajęła 4. miejsce w finale, natomiast w stylu latynoamerykańskim Maciej Matczak i Marta Natywo zatańczyła w półfinale, zajmując 8. miejsce, a Mikołaj Nowoświat i Magdalena Samek zajęli 17.-19. miejsce.

W dziecięcym Grand Prix zatańczyły pary:
  • Antoni Pacan i Anna Jarzyńska - zwycięscy w Juveniles Standard i Latin,
  • Szymon Zalko i Marta Kruszyńska - finaliści, 5 miejsce, w Junior I Standard i Latin

Wyniki:


DSE CHEGP Portoroz Słowenia

Mateusz Stawowy i Sara Silva - II miejsce
foto: materiały redakcyjne

Portoroz,

jeden z największych kurortów turystycznych w Słowenii, położony nad Zatoką Triesteńską, wybrali na zakończenie majowego weekendu młodzi tancerze z Małopolski - Mateusz Stawowy i Sara Silva oraz Piotr Jagla i Marta Silva. Zatańczyli tam turniej w kategorii Juniorów I Dziecięcego Grand Prix DanceSport Europe.

Mateusz i Sara w stylu standardowym stanęli na 2 miejscu podium, zaś w stylu Latin zajęli 5. miejsce finałowe. Natomiast Piotr i Marta w standardzie zajęli 7. miejsce, a w Latin - 11.Frankfurt

WDSF International Open Standard - to jeden z turniejów Hessen Tanzt 2018 we Frankfurcie nad Menem, w Niemczech, w którym uczestniczyło 95. par tanecznych. Pięć par przyjechało z Polski, jedna z nich - Eros Sciamanna i Anna Jaglińska awansowała do finału zajmując 5. miejsce. Dwie wytańczyły miejsca w półfinale: Marcin Kleist i Julia Bień (9.-10. miejsce) i Dariusz Stopka i Karolina Rek (12. miejsce).

Kolejne dwie: Gabrielius Vaikasas i Klaudia Grabowska oraz Stanisław Wołyniec i Katarzyna Tuńska zajęły miejsca - odpowiednio: 15. i 25.-26.

Eros Sciamanna i Anna Jaglińska


foto: Adam Socik / TwistService.PL

Tę konkurencję wygrali Dumitru Doga i Sarah Ertmer - reprezentanci gospodarzy, zaś w 11-osobowym panelu sędziowskim Polskę reprezentowała Alicja Majewska z Wrocławia.

Wyniki:Kowno,

54. Międzynarodowy Turniej Tańca AMBER COUPLE 2018 w Kownie, na Litwie, nie gościł - w pierwszy majowy weekend, zbyt wielu polskich par. Odnotowujemy jedynie finałowe - 4. miejsce, tym razem pary latynoamerykańskiej - Bartosza Lewandowskiego i Anny Wałachowskiej, która zatańczyła w turnieju WDSF International Open Latin. W tej samej konkurencji rywalizowali także - Damian Cybulski i Kinga Gruszczyńka.


Shijiazhuang,

to ponad dwumilionowe miasto we wschodnich Chinach, w którym 5 maja 2018 r. odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata par zawodowych w stylu Latin. Niestety, polskiej reprezentacji w tych mistrzostwach nie mieliśmy, gdyż ruch zawodowych par tanecznych w Polsce praktycznie nie istnieje, nie licząc kilku aktywnych par. Mimo tego, mistrzostwa w Shijiazhuang miały polskie akcenty - Marka Chojnackiego, który pełnił funkcję Chairpersona, nie tylko mistrzostw świata, ale i pozostałych konkurencji oraz Natalię Szypulską, tancerkę z Lublina, która wraz z Larsem Erikiem Pastor reprezentowała Niemcy i zajęła, półfinałowe, 11. miejsce.

Mistrzami świata zostali niedawni mistrzowie WDSF Amatorów - Gabriele Goffredo i Anna Matus (Mołdawia), zaś wicemistrzami:  Marts Smolko i Tina Bazykina (Łotwa) i Hou Yao i Zhuang Ting (Chiny).

Wyniki:

Dziś jest
24 lutego 2024

KLUB KIBICA