KLUB KIBICA / 2017 / STYCZEŃ

Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz

Pierwsze noworoczne turnieje za nami

Dodano: 2017-01-09 | 01:14:22


Madryt, Verona, Moskwa, to miasta, w których odbyły się pierwsze noworoczne turnieje tańca w WDSF ...


Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Gospodarzami turnieju DanceSport Cup w Madrycie byli Frederic Mosa, Pietro Braga i Valeri Ivanov. W roku bieżącym była to już 11-ta edycja tego tanecznego spotkania. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w miniony weekend, w Madrycie zatańczyły polskie pary. W turnieju WDSF World Open Standard uczestniczyło 50. par, a najlepszym "polskim" wynikiem mogą pochwalić się Marcin Kleist i Julia Bień, którzy zatańczyli swój pierwszy półfinał w turnieju rangi World Open, zajmując 10. miejsce.

Marcin Kleist i Julia Bień

Marcin Kleist i Julia Bień
foto: Adam Socik / TwistService.pl

Na dalszych miejscach zatańczyły kolejne dwie pary z Polski: Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska (24. miejsce) oraz Kordian Zagaja i Ewa Zylińska (26. miejsce).

Zwycięstwo przypadło tancerzom z Litwy Evaldasowi Sodeika i Ievie Zukauskaite.


foto: Adam Socik / TwistService.PL

Zwycięzcami w stylu latynoamerykańskim - WDSF World Open Latin zostali Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - reprezentanci Niemiec. Polskę reprezentowały dwie pary: Grzegorz Zmokly i Magdalena Abramowicz oraz Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska, które wytańczyły ćwierćfinał, zajmując miejsca obok siebie - odpowiednio: 15. i 16.

Turnieje WDSF World Open sędziował - w barwach biało-czerwonej - Pan Antoni Czyżyk.

W Madrycie wystąpiła także polska para młodzieżowa - Dawid Kurzawa i Kamila Anuszkiewicz, która w stylu latynoamerykańskim zajęła, półfinałowe, 11. miejsce.

Dawid Kurzawa i Kamila Anuszkiewicz

Dawid Kurzawa i Kamila Anuszkiewicz
foto: Adam Socik / TwistService.PL

Wyniki:


Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska

Eros Sciamanna i Anna Jalińska
foto: Adam Socik / TwistService.PL

We włoskiej Weronie, podobnie jak rok temu, w turnieju WDSF International Open Standard w barwach Polski zatańczyli Eros Sciamanna i Anna Jaglińska, którzy tym razem zajęli 3. miejsce w finale, ulegając parom z Rosji i Chin.

Kolejna polska para także zatańczyła w finale, na miejscu 6. - byli to Łukasz Świtalski i Paulina Rompczyk, zaś w półfinale na miejscu 9. uplasowała się para Dawid Kozów i Karolina Kozów.

W panelu sędziowskim Poskę reprezentował Pan Maciej Felzenowski z Wrocławia.Trzeci noworoczny turniej minionego weekendu odbył się w Moskwie bez udziału polskich par.


Dziś jest
3 marca 2024

KLUB KIBICA