KLUB KIBICA / 2016 / SIERPIEŃ

Andrzej Sadecki i Karina Nawrot

GOC 2016 pierwsze sukcesy Polaków

Dodano: 2016-08-10 | 22:27:43


German Open Championships odbywa się w bieżącym roku po raz 30-ty. Rozpoczął się mocnym akcentem - turniejem par zawodowych WDSF Professional Super Grand Prix Standard, w którym nie zabrakło Polaków.


Andrzej Sadecki i Karina Nawrot
foto: Helmut Roland / WDSF

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

W gronie 61. zawodowych par tanecznych uczestniczących w turnieju WDSF Professional Super Grand Prix Standard - trzy reprezentowały Polskę. Najlepszy "polski" wynik wytańczyli Andrzej Sadecki i Karina Nawrot, którzy awansowali do finału zajmując w nim 4. miejsce.
Debiutujący w konkurencji par zawodowych - Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral, zajęli 7. miejsce, w półfinale, a rundę wcześniej, na 20. miejscu, zakończyła trzecia polska para - Krzysztof Musioł i Karolina Anioł.
Zwycięstwo przypadło reprezentantom Niemiec - Benedetto Ferruggia i Claudii Köhler, za którymi na drugim miejscu zatańczyli - Emanuel Valeri i Tania Kehlet, reprezentanci Danii, a na miejscu trzecim Litwini - Donatas Vezelis i Lina Chatkeviciute.

Wśród 11-tu sędziów pary oceniał także sędzia z Polski, Pan Marek Chojnacki.

Pierwszego dnia 30. German Open Championships 2016 rozegrano łącznie siedem konkurencji. Polacy zatańczyli także w turniejach:

WDSF Open Youth Latin, do której to konkurencji przystąpiło 201. par tanecznych. Wysokie, 15. miejsce, w ćwierćfinale tej konkurencji wytańczyli dla Polski - Dawid Podgajny i Ewa Korpak;

GOC Junior I w 10 tańcach. W tym turnieju barw Polski samotnie bronili Tomasz Ruszkowski i Julia Mozdyniewicz, którzy wytańczyli 16. miejsce w ćwierćfinale, w rywalizacji z 74. parami;

GOC Junior II w 10 tańcach. Tu uczestniczyło łącznie 86. par, z Polski zaś tylko dwie: Kamil Bochenek i Ilona Sak - 22. miejsce w ćwierćfinale oraz Mateusz Krupa i Nicole Billings - na miejscu 50.


Dziś jest
22 lutego 2024

KLUB KIBICA