KLUB KIBICA / 2015 / MAJ

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka

Ostatni weekend maja

Dodano: 2015-06-06 | 14:15:17


Koniec maja, był czasem finiszu Blackpool Dance Festivalu, ale mimo tego światowego wydarzenia, w różnych częściach świata odbywały się także inne turnieje i festiwale tańca.


Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka
foto: materiały prasowe

Vilnius Dance Festival 2015, to turniej organizowany przez Mistrza Świata par zawodowych Arunasa Bizokasa. Odbył się w ostatni weekend maja, w 5-cio gwiazdkowym hotelu Vilnius Grad Resort. W programie festiwalu były konkurencje Pro-Am, hobby oraz turnieje WDC AL.

Polskim akcentem Festiwalu w Wilnie, było zwycięstwo Krzysztofa Myki i Agnieszki Ośródka w turnieju WDC AL Standard. Krzystof z Agnieszką "zahaczyli" o Wilno w drodze powrotnej z Blackpool Dance Festivalu, w którym w turnieju Amatorów Standard wytańczyli miejsce w 1/8 finału.

W Wilnie zatańczyły również inne polskie pary: Artur Bodzioch i Małgorzata Zaremba w stylu standardowym oraz Maciej Walczak i Anna Piaseczna (4. miejsce) i Aleksander Hołod i Magdalena Kogut (5. miejsce) - w turnieju Amatorów Latin.

Oskar Litorowicz i Natalia Karpińska

Na fotografii powyżej, tańczący w Wilnie, w konkurencji poniżej 16 lat, czyli WDC Junior II Latin - Oskar Litorowicz i Natalia Karpińska. Zajęli 6. lokatę w swojej konkurencji.


Dymytro Sadovikov i Katarzyna Binkowska wraz z trenerem Michałem Kowalskim

Dymytro Sadovikov i Katarzyna Binkowska
i ich trener - Michał Kowalski
foto: materiały prasowe

Do Paryża na turniej Open de Paris pojechała, wraz ze swoim trenerem - Michałem Kowalskim,  dziecięca para z Kalisza Dymytro Sadovikov i Katarzyna Binkowska, która wytańczyła 3. miejsce w stylu Latin i 2. miejsce w stylu Standard w turniejach kategorii Juveniles II.


Natomiast - bardzo daleko, bo na Asian World Dance-Sport Festival 2015 do Tokio wybrały się dwie polskie pary, które w turnieju WDSF Open Standard zajęły:
3. miejsce - Piotr Paszewski i Monika Kaczmar i
7. miejsce, w półfinale-  Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska.

Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska zatańczyli także turniej WDSF Open Latin, w którym uplasowali się na 15. miejscu.

Dziś jest
9 czerwca 2023