KLUB KIBICA / 2012 / LISTOPAD

Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

WDC Mistrzostwa Świata Standard

Dodano: 2012-11-24 | 15:47:37


Blackpool i tamtejsza Winter Gardens tętni tanecznym życiem nie tylko wiosenną porą, gdy odbywa się tam Blackpool Dance Festiwal, ale także przy okazji wielu innych tanecznych wydarzeń, jak chociażby mistrzostwa świata.


Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk
foto: Rob Ronda

I właśnie w niedzielę, 18 listopada 2012 roku, w Winter Gardens odbyły się Mistrzostwa Świata Zawodowców w stylu standardowym - par zrzeszonych w federacji World Dance Council. Do rywalizacji o tytuł najlepszej zawodowej pary świata wzięły udział 63. pary wśród nich dwie "nasze" reprezentujące Polskę:
  • Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk, która zajęła 18. ćwierćfinałowe miejsce i
  • Jacek Fidurski & Małgorzata Kotlicka-Fidurska - 33. miejsce.

Jacek Fidurski & Małgorzata Kotlicka

Jacek Fidurski & Małgorzata Kotlicka-Fidurska
foto: Peter Suba

Po raz czwarty z rzędu Zawodowymi Mistrzami Świata w stylu standardowym zostali reprezentanci USA - Arunas Bizokas & Katusha Demidova, na miejscu drugim reprezentanci Anglii - Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio i na trzecim kolejni reprezentanci USA - Victor Fung & Anastasia Muravyeva.

Mistrzostwa uświetnił wspólny pokaz, także Mistrzów Świata lecz w stylu latynoamerykańskim - Michała Malitowskiego i Joanny Leunis oraz Sergieya Surkova i Melii.Komplet wyników - Scrutelle Info

Dziś jest
22 lutego 2024

KLUB KIBICA