KOMENTARZE

Artykuł: Michał i Joanna zmienili reprezentację

powrót

30

~pewniak

Dodano: 2011-08-08 | 01:11
W końcu coś normalnego piszecie.
29

~prowokator

Dodano: 2011-08-08 | 00:58
W zjednoczonej Europie ,zawodowy budowlaniec,zawodowy informatyk,zawodowy lekarz wybiera sobie kraj,gdzie będzie mu się lepiej i za lepsze pieniądze pracowało.Zawodowy tancerz to coś innego? I w dodatku,, związany,, z partnerką innej narodowości? Flaga? Hymn? Czyj?
28

~

Dodano: 2011-08-07 | 20:18
Wszystkie te dywagacje nt.Michała i Joany sa troche spóznione/vide: inf.na łamach TS/ o zawieszeniu PZST do konca 2011r przez Radę WDC jako członka zwyczajnego.Polskie zawodowe pary taneczne i sedziowie pozostaja do dyspozycji WDC , i co dalej? WDC oczekuje nowej organizacji zawodowej w Polsce,a pary na co mają czekać i wkońcu roku zostaną na lodzie.W przypadku Surkowa,kiedy zmieniał barwy reprezentacji miał roczną karencje odnosnie reprezentacji Rosji na MS i ME."Nasi" wielce utytuowani mistrzowie Michał i Joana nie mieli chyba innego wyboru, a chwała im za to,że przez tyle lat reprezentowali Polske a działacze PZST dzieki nim mogli brylowac w swiecie.
Na internetowych forach więcej czytało sie nieprzychylnych opinii na ich temat niz pozytywów.
Aż dziw bierze,że mając tak znakomitych tancerzy, PTT nie próbowało zaprosic ich na coroczne szkolenie sędziowskie,może teraz?
Michał i Joanna juz od dzis figuruja na listach WDC jako reprentanci Wielkiej Brytanii.
Z całego serca życze im dalszych sukcesów oraz propagowania tańca zawodowego.
A propos sportu,to decyzja Komitetu Olimpijskiego,nie bedzie "sportu tanecznego"na olimpiadzie w 2020r/jest 8 nowych dyscyplin/.
27

~pewniak

Dodano: 2011-08-07 | 16:39
Od kiedy tańczę jestem fanem Michała i Joanny. Podziwiam ich za to, kim są. Myślicie, że kiedy grali hymn Polski na MŚ, to Joanna nie czuła się Belgijką? Czuła się! Ale kiedy dla ludzi jest najważniejszy taniec, to nie ma znaczenia, jaki kraj się reprezentuje! Mam nadzieję, że nikt normalny nie przeczyta tych głupot, które niektórzy piszą o polskim tańcu. Mądrale, weźcie sprawy w swoje ręce, a nie tylko potraficie oskarżać i oceniać ludzi.
Michał zawsze będzie Polakiem, a Joanna Belgijką. Jeśli reprezentowanie Anglii, to ich decyzja i sposób na taniec, to ja, jako oddany fan, muszę to uszanować. Wy też to zróbcie, a nie, piszecie takie głupoty,a jakie pisaliście pod notką o pokazie Paolo i Sylvii w Częstochowie. Czasem trzeba swoją opinię zachować dla siebie.
26

~sportowiec

Dodano: 2011-08-07 | 15:06
Z tą refleksją Tancerza sie zgadzam
25

~tancerz

Dodano: 2011-08-07 | 13:28
pretendując do miana organizacji sportowej, która wymieniana jest w perspektywie udziału w igrzyskach olimpijskich, kwestia reprezentacji powinna być jasno określona. W dużych imprezach typu MŚ, ME itp. powinny startować pary, które posiadają obywatelstwo kraju, który reprezentują. Jak może być, że Polak i Belgijka reprezentują Anglię? Co ma piernik do wiatraka? Kto będzie taniec jako dyscyplinę sportową traktował poważnie skoro są tutaj takie cyrki. Rozumiem turnieje klubowe, gdzie para jest złożona z tancerzy różnych narodowości, ale jak przychodzi do reprezentowania kraju to niech to ma jakiś sens.....Jeżeli są rozgrywane mistrzostwa świata to niech tym mistrzem będzie para, której tancerze mają związek z krajem, który reprezentują! W jakim innym szanowanym sporcie jest tak, że sportowiec, tak jak mu zawieje zmienia reprezentację? Aby zostać piłkarzem reprezentacji Polski w piłce nożnej, trzeba mieć polskie obywatelstwo. Nie ma czegoś takiego, że sportowiec sobie skacze od reprezentacji do reprezentacji. W tańcu już niedługo reprezentowanie danego kraju straci kompletnie na wartości.
24

~ad. niżej

Dodano: 2011-08-07 | 12:16
Ta cała dyskusja to żenada - oglądając parę taneczną zachwycasz się jej tańcem, czy zastanawiasz się jaki kraj reprezentują?
23

~ja

Dodano: 2011-08-07 | 11:55
Jak może być wiarygodna osoba,ktora nie potrafi właściwie napisać?
22

~do niżej

Dodano: 2011-08-07 | 11:51
walić to jak się piszę, chodzi o sam fakt...
21

~sportowiec

Dodano: 2011-08-07 | 00:32
Tancerzu ,śmiech na sali ,to ...Twój brak orientacji ,jak jest ,pisząc : w każdej innej dyscyplinie.Poza tym z dużej litery piszemy :Polak,Belgijka,Anglia...
20

~tancerz

Dodano: 2011-08-07 | 00:19
dla mnie to jest nie do pomyślenia, że w tym sporcie są takie możliwości zmiany reprezentacji. Powinno być tak jak w każdej innej dyscyplinie....jesteś z Polski i reprezentujesz Polskę...a nie , że polak i belgijka reprezentują anglię....śmiech na sali....rozumiem kwestie zawieszenia, ale kurcze, tak łatwo można sprzedawać i manipulować tymi kwestiami???
19

~klaudia

Dodano: 2011-08-06 | 23:03
popieram komentarz poniżej, ja na pewno nie zmienię swojego nastawienia i nadal będę im kibicować :) najlepsi!
18

~.

Dodano: 2011-08-06 | 19:21
tak czy inaczej fani pozostają fanami:) życzę tej parze szczęścia i w tańcu i w życiu:) będę Im wiernie kibicować:)
17

~aaaaaaa

Dodano: 2011-08-06 | 17:01
A ja powiem tak: Ilu ludzi, tyle opinii. Każdy będzie miał na to inne spojrzenie i inaczej będzie oceniał tę sytuację. Jakby nie patrzeć, to jest ich taniec, ich kariera, ich czas i pieniądze zainwestowane w swój rozwój i dążenie do tytułów, więc tylko od nich zależy jak to będzie się toczyć dalej.
Powodzenia.
16

~Kibic

Dodano: 2011-08-06 | 16:55
Jakoś zapomina się w tym wszystkim o Joannie. Jest Belgijką. Wraz z Michałem zdobyła dla siebie i DLA POLSKI wszystko w zawodowym tańcu. Czy teraz, dla odmiany, nie mogłaby wraz z Michałem reprezentować swój Belgii? Oboje wybrali teraz Anglię , bo od pięciu lat tam mieszkają , kupili mieszkanie w Londynie, tam chcą wspólnie osiąść, tam spełniać się jako trenerzy itd A więc nie przesadzajmy w osądach. Nie wyrzekają się swoich narodowości .... Zresztą ,poczekajmy na ich uzasadnienie tej decyzji.

Dziś jest
6 grudnia 2023

KLUB KIBICA