TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Sielsia Open 2023

WDSF Silesia Open 2023

Dodano: 2023-06-14 | 14:44:06


WDSF SILESIA OPEN w Gliwicach, to międzynarodowy festiwal tańca, który na stałe wszedł do kalendarza turniejów tańca w Polsce.


Kamil Kędra i Aleksandra Froń-Kędra - organizatorzy WDSF Silesia Open postawili sobie ambitny cel: "Naszą misją jest stworzenie najmocniejszego ośrodka sportu tanecznego w Polsce." i ten cel z powodzeniem realizują.

Założyli K-Studio Szkoła Tańca w Krośnie i K-Studio Klub Sportowy w Gliwicach, w których trenują turniejowe, sportowe, pary taneczne. W Gliwicach założyli także Studio Tańca JASNA Kędra & Froń, w którym popularyzują taniec we wszelkich jego odmianach.

Są Mistrzami Polski par zawodowych (Federacji Tańca Sportowego), WiceMistrzami Świata w Showdance (WDSF). Tańczyli na turniejach organizowanych w całej Europie, a także w Japonii (Tokio) i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubai).


Kamil Kędra i Aleksandra Froń-Kędra

Przed rokiem, we wrześniu 2022 r., zadebiutowali jako organizatorzy międzynarodowego WDSF Silesia Open. Dzięki współpracy z nowoczesnym, multifunkcjonalnym, Centrum rekreacyjno-sportowym JASNA 31 w Gliwicach, uczestnikom festiwalu zapewnili komfortowe warunki. Ubiegłoroczny sukces organizacyjny zaprocentował w bieżącym roku znakomitą, jak na polskie warunki, międzynarodową frekwencją. W pięciu, z 16-tu, turniejach rywalizacja rozpoczynała się od 1/8 finału. W konkurencjach par dorosłych rangi WDSF International Open startowało 37. par w Standardzie i 34. pary w tańcach Latin. Zaproszenie do tanecznej rywalizacji przyjęły pary z całej Europy, a także z Hong Kongu, Chin, Izraela, Azerbejdżanu.

Przez dwa dni na parkiecie tanecznym w hali sportowej JASNA 31 zaprezentowali się tancerze początkujący w Pucharze HGF oraz pary turniejowe w DSE Childern Grand Prix i WDSF Open Młodzieży, Seniorów III i Dorosłych.

W wydarzeniu wzięły udział pary zrzeszone w World Dance Sport Federation, Polskim Związku Sportu Tanecznego i Federacji Tańca Sportowego.

WDSF Silesia Open 2023Dariusz Myćka i Madara Freiberga wraz z Kamilem Kędra i Aleksandrą Froń-Kędra

Dariusz Myćka i Madara Freiberga
wraz z Kamilem Kędra i Aleksandrą Froń-Kędra


Polskie pary wygrały 6-eść z 16-tu turniejów:
  • WDSF International Open Standard - Dariusz Myćka i Madara Freiberga
  • DSE ChEGP Junior I Open Standard i Latin - Tymoteusz Korczyk i Olga Stachowiak
  • DSE ChEGP Junior II Open Standard - Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek
  • Rising Stars Open Standard - Tomasz Depczyński i Aleksandra Kołodziej
  • WDSF Open U21 Standard - Marcel Mijalski i Julia Wojteczek.

Panelom sędziowskim przewodniczył Szymon Kuliś z Polski i Martynas Kura z Litwy.

Wyniki:

Dziś jest
6 grudnia 2023

KLUB KIBICA