TANIEC TOWARZYSKI

Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk

Turnieje czas zacząć

Dodano: 2023-01-12 | 23:30:52


Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk w ładnym stylu zainaugurowali noworoczne turnieje tańca, plasując się na 2. miejscu w turnieju Trofeo Deluxe 2023 we Włoszech.


Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk
foto: Facebook


Na turniejowej scenie World Dance Sport Federation przerwa świąteczno-noworoczna nie trwała długo. Już w pierwszy weekend stycznia, w Cossirano di Trenzano (BS), we Włoszech, odbył się pierwszy w Nowym Roku turniej tańca - Trofeo Deluxe 2023, w programie którego była konkurencja WDSF International Open Standard. W tym turnieju zatańczyli Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk, Polacy tańczący w barwach Niemiec. Zajęli 2. miejsce, ulegając parze z Litwy - Simonas Seikauskas i Liucija Norusaite i pokonując parę z Ukrainy - Tomas Janonis i Daryna Antonova. Rywalizowało 19. par.


Kolejnego dnia, w niedzielę 8 stycznia, odbył się turniej WDSF Interntional Open Latin. W tej konkurencji zatańczył czesko-polski duet: Filip Paul i Justyna Labuz, który w konkurencji z 32. parami wytańczył 10.-11. miejsce, w 13-sto parowym, półfinale.

Tę, i wiele innych, konkurencję sędziowała z Polski - Dominika Kublik-Marzec.


Skoro tytuł tego artykułu brzmi: "Turnieje czas zacząć" zauważamy, że przed nami na scenie WDSF w sobotę, 14 stycznia, odbędą się WDSF Mistrzostwa Europy Seniorów IV w stylu standardowym w Kartagenie, Hiszpania. Pozostając na parkietach WDSF - pod koniec stycznia, tradycyjnie, odbędzie się prestiżowy turniej Goldstadtpokal 2023, w Pforzheim, w Niemczech.

W Polsce, scena turniejowa, rusza na dobre już w przyszłym tygodniu, 21 stycznia. Do Przeźmierowa k/Poznania, zaprasza Szkoła Tańca Sportowego Bellcanto, na turniej Wielkopolan Cup 2023, który odbędzie się w ramach Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Tydzień później, 28 stycznia, rozpoczną turniejowe zmagania tancerze skupieni w Polskiej Federacji Tańca i Polskim Związku Sportu Tanecznego - Noworocznym Ogólnopolskim Turniejem Tańca Sportowego Art Dance Żuromin 2023.

Przyszły tydzień (17 - 22 stycznia), to doroczne święto tańca - The UK Open Championships jeden z trzech prestiżowych, od dziesięcioleci, turniej w Anglii.

Dzieje się, i dziać się będzie, wiele na scenach turniejowych Polski, Europy, świata. Oby wszelkie dotychczasowe plagi i wojny odeszły rychło w niepamięć, byśmy my - miłośnicy tańca - mogli się spotykać w przyjaznych warunkach, rywalizować i dzielić się sukcesami.

Dziś jest
3 marca 2024

KLUB KIBICA