TANIEC TOWARZYSKI

Oleksandr Martsynyuk i Daria Syta

International Champions 2022 - dzień drugi

Dodano: 2022-10-13 | 12:53:22

Prezentujemy kolejnych polskich reprezentantów - finalistów drugiego dnia International Championships 2022. Tym razem polskie pary zatańczyły w finałach 5. konkurencji.

Drugi dzień International Championships 2022, w porównaniu z pierwszym, okazał się szczęśliwy dla wielu polskich par, które wytańczyły miejsca finałowe w pięciu konkurencjach. Tym razem były to turnieje Wschodzących Gwiazd.

I tak:
Piotr Światkowski i Oliwia Tracz zajęli 4. miejsce, a Oleksandr Martsynyuk i Daria Syta - 6. miejsce, w turnieju Amatorów RS Latin w rywalizacji ze 147. parami.

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka w turnieju zawodowców RS standard, wśród 62. par, stanęli na 3. stopniu podium.

Do finału turnieju młodzieży poniżej 21 lat, w stylu standardowym, w turnieju wschodzących gwiazd awansowały trzy polskie pary:
  • Kamil Mecha i Julia Tuchewicz - 3 miejsce,
  • Michał Tarnowski i Natalia Koss - 4. miejsce,
  • Maciej Rybak i Zofia Matysiak - 5. miejsce.
Startowało 31. par.

Antoni Pacan i Nikola Bilińska powtórzyli swój sukces z pierwszego dnia festiwalu, drugiego dnia - awansując do finału turnieju Junior Latin RS, w którym zajęli 2. miejsce na podium. Na listach startowych tej konkurencji widniej 65. par.
Antoni i Nikola zatańczyli także w stylu standardowym, w którym zajęli półfinałowe miejsce.

Leon Pawlak i Hanna Tryka

I na koniec, mali tancerze, poniżej 12 lat w stylu standardowym - Leon Pawlak i Hanna Tryka, którzy w rywalizacji z 18. parami zajęli 3. miejsce na podium.

W panelach sędziowskich, wśród uznanych autorytetów, zauważamy sędziego z Polski: Andreja Mosejcuka.

Dziś, 13 października, ostatni dzień International Championships 2022. Tym razem rywalizacja taneczna odbędzie się w londyńskim Royal Albert Hall, a zatańczą najlepsi Amatorzy i Zawodowcy w obu stylach. Listy startowe nie są dostępne, ale na pewno uczestniczą w tych turniejach polskie pary. Życzymy im połamania obcasów i jak najlepszych miejsc.