INNE TAŃCE

Grupa Latino Sport Alfa-Astra Stargard

Mistrzostwa Europy WADF - Warszawa 2022

Dodano: 2022-04-25 | 21:14:09


W stargardzkiej Szkole Tańca Alfa-Astra działa, między innymi, Grupa Latino Sport Alfa-Astra, która w najbliższy weekend zawalczy o tytuł Mistrzostrzów Europy federacji WADF.


Grupa Latino Sport Alfa-Astra Stargard
foto: materiały redakcyjne


Panie w sportowej grupie Latino trenują już od kilku lat. Na treningach spotykają się 3-4 razy w tygodniu. Choreografem i trenerem zarazem jest Łukasz Szczerbiński, będący nadal aktywnym tancerzem, w parze z Elwirą Jurczyszyn, rywalizujący w strukturach Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kategorii par zawodowych.

Łukasz Szczerbiński i Elwira Jurczyszyn

Łukasz Szczerbiński i Elwira Jurczyszyn
foto: Adam Socik / TwistService.PL

Na Mistrzostwach Europy Federacji World Artistic Dance Federation w warszawskim hotelu Sengate Panie z Grupy Latino Sport Alfa-Astra w skłądzie: Agnieszka Kamyk, Agnieszka Król, Agnieszka Lisowska, Ania Dąbrowska-Paradowska, Elwira Nawrocka, Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk, Kaśka Waszak, Katarzyna Majorek, Marta Dobrychłop, Marzena Król, Karolina Okoń i Renata Ogórek zaprezentują się w choreografii pt. "Tribute Michael" opracowanej przez Łukasza Szczerbińskiego. Zatańczą w konkurencji Synchro Latin Large Teams Masters.

Grupa Latino Sport Alfa-Astra Stragard

Grupa Latino Sport Alfa-Astra Stargard
foto: materiały redakcyjne

Nie jest to pierwszy występ turniejowy stargardzkiej Grupy Latino Sport. W ubiegłym, 2021 roku, Panie wytańczyły 2. miejsce w Lidze Tanecznej WADF - PASO Warszawa (28.11.2021 r.) i wygrały turniej Grand Prix Polski WADF w Sulęcinie (4.12.2021 r.).

Jest to dobry "prognostyk" przed Mistrzostwami Europy - Warszawa 2022

Mistrzostwa Europy WADF - Warszawa 2022

W Mistrzostwach Europy weźmie udział blisko 720. tancerek i tancerzy z 10. krajów Europy.

Dziś jest
22 lutego 2024

KLUB KIBICA